اجتماعیاخبار روز

اصل و اساس کار شورا نیاز های مردم است / برگزاری نشست خبری اعضای منتخب شورای شهر شهرستان میبد با اصحاب رسانه / بخش دوم

اصل و اساس کار شورا نیاز های مردم است و آنچه که برای عمران شهر و مدیریت یک شهر مترقی نیاز است .

علی آزادمنش در نشست خبری اعضای منتخب  پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان میبد با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهر که در سال کنفرانس فرمانداری میبد تشکیل شد در ارتباط با برنامه های شورا با اشاره به اینکه شورای جدید از 12 شهریور شروع به کار می کند ، گفت : اگر بررسی شود کسانی که در شورای قبل بودند با قصد انجام کار وارد شورا شده و در پروژه هایی که شروع به کار کردند، مواردی که بحث کمبود هزینه و محدویت نبوده ، کارهای خاصی صورت گرفته است ، در شورای پنجم نیز اساس کار بر این است که در ابتدا وضعیت موجود شهر را از نظر فرهنگی ، اجتماعی ، بودجه و از نظر دیدگاهی که مردم نسبت به مدیریت شهر دارند ، برای مردم گزارش کنیم.

وی افزود : اصل و اساس کار شورا نیاز های مردم است و آنچه که برای عمران شهر و مدیریت یک شهر مترقی نیاز است .

این عضو منتخب شورای شهر همچنین عنوان نمود : شهرداری از طریق کارهای مشارکتی می تواند به فرهنگ ، ورزش ، کارهای عمرانی و حتی فرهنگ سازی و کارهای گردشگری نیز بپردازد و کارهای خوب و متفاوتی انجام دهد .

حسینعلی فلاح بیان کرد : از برنامه های شورا است که با دعوت از کسانی که در شهرستان در زمینه مسائل اقتصادی موفق بودند و هم اندیشی با آنها ، درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد شود ، همچنین با مشارکت مسئولین از اعتبارات دولتی هم استفاده شود .

وی در ادامه در ارتباط با ساختمان شهرداری گفت : از آنجا که شهرداری نماد زیبا سازی و فضای سبز شهر است ، در دوره جدید کار ساخت و ساز ساختمان جدید شهرداری شروع خواهد شد و انشاالله تا پایان دوره و یا زودتر به بهره برداری برسد.

فلاح هچنین افزود : موفقیت افراد در استفاده از تجربیات دیگران به دست می آید و نظر اعضای پنجمین دوره شورای شهر نیز در به کارگیری و استفاده از تجربیات شهروندان و شوراهای دیگر شهرها است و اینکه بررسی کنیم آنها چه کرده اند و چه ابتکاراتی برای افزایش درآمد ها داشته اند.

دکتر مجید زارعی عنوان نمود : حدود 150 هکتار فضای سبز طراحی شده و طراحی نشده در شهر میبد و حریم آن داریم و طبق استاندارهای کشوری برای هر ده هکتار فضای سبز باید 10 لیتر آب وجود داشته باشد و بر این اساس باید 150 لیتر آب داشته باشیم تا فضای سبز موجود را بدون گسترش دادن حفظ نماییم . در حال حاضر نیز شهرداری میبد حدود 30 لیتر آب دارد و با این مقدار آب توانسته اند فضای سبز موجود را نگهداری کنند . شورای پنجم با مساعدت مسئولین در این خصوص برنامه مجوز چاه از تصفیه خانه یا محل دیگری را دنبال می کند.

وی در ازتباط با بحث خشکسالی در میبد افزود: کشور ایران در کمربند خشک کره زمین قرار دارد و جای خشکی است و با توجه به این موضوع خشکسالی تنها در شهر میبد نیست ودر امر مبارزه با خشکسالی کار به خصوصی نمی توان انجام داد ، چون آب و هوای هیچ منطقه ای قابل تغییر نیست ، ولی یکسری برنامه هایی را در ارتباط با مبارزه با خشکسالی در زمینه پیشگیری از آن می توان انجام داد.

این عضو منتخب شورای شهر در ادامه گفت : بهترین کار در امر پیشگیری از خشکسالی کاشت درخت با توجه به ویژگیهای منطقه است و همینطور جهت باد غالب شهر را بررسی کرده ، با پیگیری برنامه تونل باد که شاید تنها 20 تا 25 در صد آن در میبد اجرا شد و همین طور به سرانجام رساندن طرح طوبی با همکاری منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ، منطقه طوفان خیز میبد را کنترل کنیم . البته نوع آبیاری هم مهم است که در این خصوص باید آبیاری فضای سبز شهرداری با آبیاری نوین ضورت گیرد ، آبیاری غرقابی در این شهر کارایی ندارد ، همیطوردرختانی باید کاشته شود که مناسب طرح آبیاری نوین باشد.

انیسه فلاح بیان کرد : با بررسی های انجام شده در خصوص بانوان چالش ها و معضلات زیادی وجود دارد و با وعده دادن نمی توان گفت امکانات برای بانوان فراهم می شود اما سعی می شود و انشالله که بتوانیم نیازهایی که بانوان در سطح شهر دارند را پاسخگو باشیم .

وی در ادامه حضور فعال بانوان در اجتماع به صورت بی رویه را آفتی دانست و افزود : با توجه به بازدیدهای صورت گرفته شاهد این حضور بی رویه بانوان در سطح شهر میبد هم هستیم که در این خصوص باید حضور فعال و سالم داشته باشیم .

این عضو منتخب شورای شهر همچنین عنوان کرد : درصدد آن هستیم که یک شهر بانو در میبد در پایان دوره چهار ساله شورا و یا حتی در یک طرح پنح ساله راه اندازی و احداث شود که هزینه های سنگینی هم خواهد داشت ، اما با توجه به کمک های خیرین و پتانسیل های قوی که درشهروجود دارد و اعتباراتی که می توان جذب نمود ، احداث این شهر صورت خواهد گرفت که در آن تمام تجهیزات و مراکز فرهنگی و تفرجگاهها و سالن های ورزشی که یک زن حق دارد از آن استفاده نماید ، ایجاد خواهد شد .

وی در خصوص سالن ها و مراکز مطالعه گفت : این مراکز باید در سطح شهر در محلات پراکنده شود و در صحبتی که با رئیس آموزش و پرورش میبد شده در یک طرح کوتاه مدت مدارسی که دارای پتانسیل قوی هست و در تمام محلات وجود دارد استفاده نموده و با گذاشتن وسایل ورزشی در آنها زنان هر محله حداقل در حال حاضر یک جایگاهی جهت استراحتگاه و تفریح داشته باشند تا اینکه آنچه در برنامه بلند مدت پنج ساله قصد انجام آن را داریم ، عملی گردد.

حسینعلی فلاح گفت : برنامه شورا این است که تنها در جهت منافع مردم و شهر میبد کار شود و در همه زمینه های مربوط به فاضلاب ، محدوده شهر و گرفتن بودجه ، اگر بخواهند تبعیض قائل شوند با تمام قدرت دفاع خواهیم نمود.

وی در خصوص طرح فاضلاب گفت : باید هر چه زودتر بخشی از فاضلاب میبد به بهره برداری برسد ، با توجه به اینکه در استان یزد یک قطره آب هم طلاست و ما باید بتوانیم از پساب فاضلاب در واحد های صنعتی استفاده نماییم.

محمد رضا هدایی در پایان این نشست   با اشاره با اینکه هم و غم شورای پنجم ، استفاده از نخبگان شهرستان است ، افزود : قرار نیست پشت درهای بسته برای شهر تصمیم گیری کنیم ، کسانی که توانمندی ، ایده و فکری برای ساختن شهر میبد دارند ، باید با شورا همکاری کنند ، کمیته های مختلفی تشکیل خواهد شد در هر کمیته چند نفر از اعضای شورا حضور دارند ولی اصل و اساس این کمیته ها کسانی هستند که یا خود ما شناسایی می کنیم یا به ما معرفی می شوند و یا کسانی که خودشان به عنوان صاحب نظر به ما ایده داده و همکاری می کنند و عملکردی که ارائه خواهیم داد همراه با تخصص و استفاده از نخبگان شهر است و همچنین از صاحب نظران در جاهای دیگر در جهت منافع میبد استفاده خواهد شد .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن