اخبار روزفرهنگی

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان یزد ۱۰ میلیارد ریال فروش داشت

معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از فروش ۱۰ میلیارد ریالی دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و نخستین نمایشگاه تخصصی حصیر، زیلو و زیراندازهای سنتی این استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، “محمد رضا دهقان مهرجردی” ضمن اعلام این خبر، گفت: دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و نخستین نمایشگاه تخصصی حصیر، زیلو و زیراندازهای سنتی استان، مورد استقبال گسترده و چشمگیر بازدیدکنندگان قرار گرفت به طوری که آمار بازدید و فروش این نمایشگاه نسبت به سال گذشته با افزایشی قابل توجه همراه بوده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه پس از جمع‌آوری آمار فروش غرفه‌های نمایشگاه، آمار اعلام شده از سوی شرکت‌کنندگان و تحلیل کلی، آمار نهایی فروش امسال مشخص شده است، عنوان کرد: دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان یزد در دو بخش تخصصی و بازرگانی برگزار شد که بخش تخصصی این نمایشگاه با ۵۲ غرفه سه میلیارد ریال و بخش بازرگانی این نمایشگاه نیز با ۱۴۰ غرفه هفت میلیارد ریال فروش را به خود اختصاص داده است.

دهقان مهرجردی درباره میزان افزایش فروش این نمایشگاه نسبت به سال‌های قبل نیز اظهار کرد: نمایشگاه امسال در کل نسبت به دوره قبل با ۱۲۶ درصد افزایش فروش همراه بوده است که این حجم بالای فروش بیانگر توجه مردم به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی می باشد.

گفتنی است: دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و نخستین نمایشگاه تخصصی حصیر، زیلو و زیراندازهای سنتی استان یزد از چهاردهم لغایت هیجدهم تیرماه با حضور هنرمندانی از سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه های این استان برگزار شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن