اجتماعیاخبار روز

اشتغال پایدار تنها راه توانمندسازی مددجویان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد : یکی از راه‌های حل مشکل اشتغال مددجویان مشاوره شغلی است تا افراد با شرکت در دوره‌های آموزشی به نیروی متخصص تبدیل شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد ، در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان که با حضور معاون اشتغال کمیته امداد حضرت امام رحمه‌الله استان برگزار شد؛ کمیته امداد و بهزیستی را نهاد حمایتی و پرتلاش درزمینهٔ اشتغال مددجویی دانست و گفت: یکی از راه‌های حل مشکل اشتغال مددجویان مشاوره شغلی است تا افراد با شرکت در دوره‌های آموزشی به نیروی متخصص تبدیل شوند.

 سید محسن فلاح افزود: اگر مددجویان آموزش‌های لازم را درزمینهٔ های گوناگون نبینند این افراد در صورت وارد شدن به یک شغلی و عدم تخصص به فرد بدهکار تبدیل خواهد شد.

فلاح با تأکید بر ایجاد اشتغال پایدار در بین مددجویان گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار هم راهی جز آموزش و دوره‌های تخصصی نیست وامداد باید زمینه‌های ظرفیت مددجویان در حوزه‌های مختلف را شناسایی و بر اساس آن سرفصل‌های آموزشی تعریف و مددجویان را به افراد متخصص تبدیل کند.

در این جلسه مقرر شد لیستی از مشاغل موردنیاز شهرستان از سوی ادارات به کمیته امداد حضرت امام استان اعلام شود.

معرفی ساختمان‌ها و فضاهای بلااستفاده ادارات و سازمان‌ها همچون مدارس، حمام‌های عمومی روستایی بلااستفاده، انبارهای تعاونی‌های روستایی و سالن‌های ورزشی فاقد کاربری به‌منظور واگذاری امانی به مددجویان، جهت ایجاد کارگاه، جانمایی زمین به‌منظور ایجاد مجتمع‌های تولیدی و خدماتی، جانمایی مکان برای برگزاری هفته بازار و شب بازار جهت کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان، تهیه لیست مجتمع‌های کشاورزی و دام‌پروری فعال و نیمه فعال فاقد مالکیت جهت واگذاری به مددجویان، معرفی روستای نمونه اقتصاد مقاومتی جهت اجرای یک طرح شاخص تحت عنوان هر روستا یک محصول و اطلاع‌رسانی از بسته‌های تشویقی کاریابی و تعامل آ کارفرمایان امداد به واحدهای صنفی و صنعتی شهرستان از مصوبات این جلسه بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن