تاریخ: ۷:۵۷ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
توانمندسازی جامعه هدف یکی از اهداف مهم بهزیستی است

مدیرکل بهزیستی استان یزد در مراسم افتتاح نخستین موسسه اشتغال بهزیستی در میبد گفت: توانمندسازی جامعه هدف یکی از اهداف مهم بهزیستی است.

بام میبد: دکتر جلیل عفتی مشارکت افراد در اشتغال و توانمندسازی ضروری دانست و گفت: ما در بهزیستی معتقدیم هر انسانی، با هر دلیل و مشکلی با دریافت خدمات تخصصی و مشارکت خود فرد  می تواند توانمند می شود و دیگر معلول و نیازمندی نخواهیم داشت که نیازمند پرداختهای خیریه ای باشد.

وی افزود: این رویکرد باعث شده بهزیستی در ابعاد و موضوعات مختلف وظیفه توانبخشی و توانمندسازی را جدی بگیرد و با استفاده از ظرفیت خود افراد منشا خدمت آنها به خود و خانواده شان باشد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به فعالیت موسسات مختلف تحت نظارت بهزیستی در سطح استان گفت: در نگاه بهزیستی کار خیر هر نوع مشارکت، فکر و قدمی در راستای بهترزیستن جامعه است. گفتنی است؛ نخستین موسسه اشتغال بهزیستی با هدف فراهم کردن  بازارکار را به تناسب نیاز جامعه هدف بهزیستی، راه اندازی کارگاهها اشتغال در قالب تعاونی و سایر روش ها جهت اشتعال جامعه هدف،  بازاریابی و فروش و… به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب  در شهرستان میبد راه اندازی شد.