تاریخ: ۵:۵۳ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
شروع پنجشنبه های بدون خودرو همزمان با هفته دیابت در میبد

صبح روز پنجشنبه ، دوچرخه سواران میبدی همزمان با هفته دیابت ، برنامه پنجشنبه های بدون خودرو را در شهرستان میبد آغاز نمودند.

بام میبد : محمد جواد آقائیان مسئول ورزش صبحگاهی و همگانی شهرستان میبد در این ارتباط ، گفت : ورزش صبحگاهی شهرستان از سال ۹۰ شروع شده و به دنبال آن ورزش دوچرخه سواری نیز از سال ۹۱ آغاز گردید که در روزهای جمعه هر هفته برنامه دوچرخه سواری در سطح شهرستان تا به حال انجام گرفته است .

وی با اشاره به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان نیز برنامه ۳۰ شب ، سی مسجد که همراه با معنویتی خاص است را، داشته ایم ، افزود : در حال حاضر پنجشنبه های بدون خودرو با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در شهر در نظر گرفته شده است که حرکت همه هفته ها از پارک فلسطین شروع می شود و مقصد نیز در هر هفته یکی از ادارات با جضور کارمندان آن اداره مشخص می گردد.

آقائیان تعداد افراد شرکت کننده در این طرح را به طور میانگین بین ۵۰ الی ۶۰ نفر ذکر نمود.

تست فشارخون و دیابت دوچرخه سواران ، خواندن زیات عاشورا و پذیرایی با غذای محلی آش آبادانی از برنامه های این همایش بود.

طبق پژوهش هاي انجام شده، بيست درصد جمعيت بالاي ٣٠ سال استان يزد مبتلا به ديابت هستند كه با توجه به جمعيت ٤٧ هزار نفري اين گروه سني در ميبد، انتظار مي رود بيش از ٩٥٠٠ نفر از شهروندان بالاي ٣٠ سال ميبدي مبتلا به ديابت باشند و اين در حالي است كه تا كنون تنها ٢٧ درصد از بيماران دیابتي شناسايي گرديده اند.