گروه: شهروندان
تاریخ: ۱۶:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
دغدغه های شهرمان میبد / جمع آوری زباله ها از درب منازل در شهرستان میبد /میدان مهر نور پردازی شد

بام میبد : در این جا با بیان این مطلب که  نورپردازی میادین ولیعصر(عج) و مهر که اخیراً اجرا شده است با اعتباری نزدیک به یکصد میلیون ریال انجام گرفته است ، تعدادی دیگر از پیام ها و پیشنهادات مردم در گروه رسانه شهر میبد را در ارتباط با مسائل شهرنشینی در  شهرستان میبد ارائه […]

بام میبد : در این جا با بیان این مطلب که  نورپردازی میادین ولیعصر(عج) و مهر که اخیراً اجرا شده است با اعتباری نزدیک به یکصد میلیون ریال انجام گرفته است ، تعدادی دیگر از پیام ها و پیشنهادات مردم در گروه رسانه شهر میبد را در ارتباط با مسائل شهرنشینی در  شهرستان میبد ارائه می نمائیم :

فضای سبز :

در پیام یکی از شهروندان آمده است : لطفا سری به قفس پرندگان پارک بهاران بزنید . اصلا نمیشه از ۲۰متری آن  رد شد از بس داخل قفس ها کثیف شده و یوی بد به مشام می رسد.

اگر دو مورد در میدان مهر پیگیری شود این میدان بدون نقص خواهد بود: یکی اجرای نور پردازی قوی تر وشکیل تر, بصورتی که آبها با نورپردازی رنگی شوند و آجر سفال پایه المان با نورپردازی قشنگتری اجرا شود . همچنین  تعداد فواره هایی که ایجاد شده دقیقا دوبرابر شود یعنی فاصله بین فواره های فعلی نصف گردد.

مشاغل و اتباع بیگانه

شهروند دیگری گفته است : متاسفانه اتباع بیگانه زیادی در سطح استان یزد و به خصوص شهرستان میبد زندگی می کنند ، در مزارع ، ساختمانها و کارگاهها مشغول به کار هستند بهترین بنا ،صافکار،تعمیرکار و…اتباع بیگانه هستند در حالی که اکثر جوان های ما  بیکارند و دیگر رغبتی به گشتن دنبال کار ندارند.
در میدان تره بار یزد حدود صد نفر از این اتباع بیگانه مشغول به  فعالیتند که در طول شب و روز با خرید اجناس کمیاب و داغ بازار آنها را گاهی تا چند برابر قیمت به مغازه داران و شهروندان می فروشند .

در پیام دیگر آمده است : بعضی از مشاغل   اصلا مورد پوشش حمایتی دولت قرار نگرفته اند ، به عنوان نمونه شغل بنایی  که اکثرا مشکلات معیشتی و درآمدی و مهم تر بیمه بازنشستگی این قشر زحمت کش مطرح است  که باید توجه ویژه ای به آن شود تا  جوانان ایرانی بیشتر به این شغل گرایش پیدا کنند.

آسفالت و کنده کاری ها ی خیابانها

در پیام دیگری آمده است :در امیرآباد میبد زمانی خیابان ها را برای فاضلاب کندند و آسفالت کردند ، اما وسط اسفالت داخل رفته و حفره درست شده است .

نام گذاری کو چه ها

پیشنهاد و پرسش یکی دیگر از شهروندان در گروه رسانه : چرا اسامی کوچه های متصل به خیابان های میبد ربطی به اسم اون خیابان نداره و اسامی بی ربطی وجود دارد مثلا در خیابان کاشانی باید کوچه هاش به نامهای کاشانی۱ و کاشانی۲ و به همین ترتیب با اسم خیابان و اعداد نامگذاری شود نه بااسم (خالق) مثل شهرهای دیگر تا مسیریابی راحت باشد لطفا مسئولین شهرداری اقدام به نامگذاری درست کوچه های مشرف به خیابانهای میبد متناسب با نام آن خیابان نمایند.

آبیاری درختان در خیابان های شهر

در پیامی آمده است :در خیابان شهیدرجایی و (بعضی خیابانهای دیگه) درختان کنار خیابان چندهفته ای هست که آبیاری نشده است لطفارسیدگی شود چون درختان در حال خشک شدن هستند.

شهروندی نیز بیان کرده است : لطفا به کسانی که درختان کنار خیابون یا میدونها رو آبیاری می کنند گوشزد کنید در فصل گرم صبح زود یا شب این کار انجام بدهند بعضی جاها شاهدیم ۹ صبح درختان را در گرما آبیاری می کنند که درست نیست ، زیرا آب زیادی در خیابان سرازیر می شود.

جمع آوری زباله در شهر

در پیام دیگری آمده است : بعضی وقت ها  سگ و گربه  پلاستیک های زباله که کنار خیابان یا کو چه ها گذاشته شده را پاره می کنند  که هم آلودگی دارد و هم بوی بد می دهد و همچنین ظاهر زشتی هم ایجاد می کند . در ضمن شهرداری باید حداقل هفته ای دوبار سطل های زباله را سمپاشی کن ، زیرا بوی  خیلی بدی می دهند .

شهروند دیگری گفته است : لطفا شهرداری چند جا کوچه های اصلی هم سطل زباله بگذاره  که مردم از کوچه های فرعی هم زباله هاشون داخل آن بیندازند نه اینکه همینطوری بریزند کنار کوچه.

قابل توجه نیروی انتظامی شهرستان میبد :

در پیام شهروندی آمده است : پارسال موتور پسرم رو دزدیدند ، گوشی موبایلم رو تو بیمارستان دزدیدندو…. مسئول دزدی ها چه کسی است ؟

 

مباحث مطرح شده در مورد سرعت گیرها

شهروندی در گروه رسانه مطرح نموده است :  دست انداز جدید جلو فرمانداری چه خاصیتی دارد. کمک فنر موتور هامون خراب می کند و حتی فرمان موتور هم به چپ و راست می کشاند.

شهروند دیگری گفته است : کاربرد کنده کاری خیابان چیست ؟ به عنوان مثال جلوی فرمانداری . جز خراب کردن جلو بندی ماشین چه فایده دیگری دارد. مگر این کار مخصوص جاده های بیرون شهر نیست تا راننده ها حواسشون جمع شود ؟ آیا بهتر نیست بجای این کارها دوربین نصب شود .

اگر یک پارکینگ جلوی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) و درمانگاهی که به تازگی احداث شده وجود داشت ، بهتر بود . به جای حصار فلزی اگر این قسمت عقب نشینی شود، برای پارکینگ فضای آزادی جلوی درمانگاه به وجود می آید چون با کشیدن حصار فلزی این محوطه آزاد قابل استفاده نیست .

پیامهای متفرقه 

مانند اتفاقاتی که در برنامه ماه عسل می افتد ، اگر در شهر ما هم نظیر همین اتفاق روی دهد خیلی خوب می شود . یعنی پولی که خرج سحری و افطاری و غذاهای ماه محرم و نذری ها می شود با خرج کمتر برای این مراسم ها به یاری مسئولین هزینه ای جمع شود برای کسانی که واقعا محتاج هستند .

درب ورزشگاه صدف در  شهرک شهدا جدا شده  و  کنار گذاشتند.

 

نکته : 

در ارتباط با پیامهای شهرندان در  باره زباله و جمع آوری آن ، همچنین گذاشتن سطلهای زباله بیشتر در کنار  خیابانها و کوچه های اصلی ، پیرو صحبتی که با مسئولین شهرداری شده لازم به  توضیح است که چرا باید به سطلها زباله افزوده شود و چرا باید این همه سطل زباله کنار خیابان داشته باشیم ؟

مامورین شهرداری باید زباله ها را از درب منازل جمع آوری نمایند .

در ارتباط با پیام شهروند گروه رسانه باید گفت  که نورپردازی میدان مهر اخیرا انجام شده است ، البته اگر منظور این میدان است :

گروه رسانه مردم میبد _ https://t.me/joinchat/AAAAAEIKl3OCbUgR7m9uOA