1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اخبار فرهنگی هنری"
مرحله شهرستانی مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان میبد برگزار شد

سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری و قرآنی مرحله شهرستانی به میزبانی کانون شهید رجایی میبد به مدت یک هفته برگزار شد و هدف از برگزاری این رقابت ها شکوفایی و استعدادیابی دانش آموزان است.

نقش نگاره هایی که به هیچ انگاشته شد- مرضیه امامی میبدی **

جشن انتخاب میبد به عنوان شهر جهانی زیلو با حضور پر شور تعدادی از مردم ،مسئولان کشور، استان یزد دوشنبه شب برگزار شد اما در کنار آن نقش نگاره هایی به هیچ انگاشته شد.

توسعه میراث فرهنگی با همکاری همگان تحقق می یابد

رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی گفت: توسعه ، ادامه و تقویت میراث فرهنگی در سایه همکاری بخش های عمومی و خصوصی و همچنین همراهی هنرمندان، کارآفرینان ، نخبگان و دولت تحقق می یابد.

ظرفیت صادرات سالانه ۲ میلیارد دلار صنایع دستی را دارا هستیم

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران، ظرفیت صادرات صنایع دستی تا سقف دو میلیارد دلار در سال را داراست و این مزیت بزرگی است .

شب خواجه ابوالفضل رشیدالدین میبدی در دانشگاه میبد برگزار شد

شب خواجه ابوالفضل رشید الدین میبدی یکشنبه شب با حضور جمعی از محققان و دوستداران فرهنگ و هنر ، تاریخ و ادب فارسی و نیز مسئولان محلی در دانشگاه میبد برگزار شد.

شب شعر انقلاب در میبد برگزار شد

شب شعر انقلاب ویژه دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان میبد و استان یزد به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در میبد برگزار شد.

نخستین نمایشگاه گروهی تصویرسازی و نقاشی در میبد گشایش یافت

همزمان با ایام الله دهه فجر اولین نمایشگاه گروهی تصویرسازی و نقاشی بر روی سفال و سرامیک، امروز شنبه با عرضه ۷۰ اثر از « محمد مهدی اکبری میبد»، منصور کارگر و فائزه ابوطالبی به مدت هفت روز در فرهنگسرای این شهر گشایش یافت.

کارگاه آموزشی عکاسی با تلفن همراه در میبد برگزار شد

کارگاه آموزشی عکاسی با تلفن همراه که با حضور ۳۰ هنرجو از شهرهای تهران ، شهرکرد، بافق ، اشکذر، میبد ، اردکان و یزد روزهای پنجشنبه و جمعه به مدت ۲۰ ساعت در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد برگزار شد، جمعه شب پایان یافت.

کتاب معبر سرخ در میبد رونمایی شد

کتاب معبر سرخ در برگیرنده روایتی از اسارت تا وکالت دکتر رضا کارگر در میبد رونمایی شد.

خوشنویسی هنری تحول یافته در میبد است

خوشنویسی از جمله هنرهای تحول یافته سال های اخیر در میبد است و انجمن خوشنویسان این شهرستان به نسبت جمعیت ساکن در شهر تاکنون رتبه های بسیار خوبی را در سطح ملی کسب کرده است.

نویسنده کتاب شهید حججی در میبد تجلیل شد

دست اندرکاران برگزاری سیزدهمین همایش جبهه فرهنگی شهرستان میبد جمعه شب از محمد علی جعفری نویسنده کتاب شهید حججی تجلیل کردند.

داشته های فرهنگ و تاریخ هنر خود را بازشناسی کنیم
مدیر کل ارشاد یزد:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: ما کمتر به بازشناسی داشته های فرهنگ و تاریخ هنری قوی خود پرداخته ایم و بیشتر درگیر خلق کارهای نازل بوده ایم.

موفقیت دانش‌آموزان در سایه همکاری و هم‌افزایی در کنار هم کسب می شود

امام‌جمعه میبد تلاش دانش‌آموزان میبدی را که با همکاری ، هم‌افزایی و همگرایی خود توانسته اند در جشنواره گیاهان دارویی کشور در تهران به موفقیت برسند، ستود

تبادل فرهنگی معرف آثار فرهنگی و هنری هر شهر است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد یزد :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به راه اندازی دفتر تبادلات فرهنگی این استان و فارس گفت : ما به شدت نیازمند مبادله فرهنگی هستیم تا هنر و آثار فرهنگی خود را به دیگران معرفی کنیم.

برگزیدگان قرآنی در میبد تجلیل شدند

همزمان با هفته وحدت ( ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول) با برگزاری جشن پایان دوره موسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت معصومه (س) میبد جمعه شب از برگزیدگان قرآنی تجلیل شد.

بازدید سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد از تمرین نمایش “زری سلطان”

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد ضمن بازدید از تمرین نمایش “زری سلطان” در گفتگویی صمیمانه با رئیس انجمن نمایش یزد حضور یافت.

نمایشگاه خوشنویسی در میبد گشایش یافت

 نمایشگاه خوشنویسی سید احمد علوی ابرقویی شامل ۸۰ اثر پنجشنبه شب با حضور تعدادی از مسئولان محلی در فرهنگسرای شهرستان میبد گشایش یافت.
نمایشگاه خوشنویسی در میبد گشایش یافت.

آماده سازی مجموعه تئاترِ شهر خورشید جهت بهره برداری و افتتاح

تلاش و همت کارمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در راستای آماده سازی مجموعه تئاترِ شهر خورشید جهت بهره برداری و افتتاح این مجموعه ستودنی است.

تمدید مهلت ارسال اثر دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد

دبیر اجرایی دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد از تمدید مهلت ارسال اثر به این جشنواره خبر داد.

چهارمین جشنواره منطقه ای مطبوعات کشور در یزد برگزار می شود

مجید جوادیان زاده در نشستی با خبرنگاران از برگزاری چهارمین جشنواره منطقه ای مطبوعات محلی در یزد خبر داد.

قالب خبری