1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اخبار اجتماعی"
ارزیابان یونسکو ثبت جهانی زیلوی میبد را بررسی می کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد گفت: در روزهای پنجم و ششم آبان ماه امسال ارزیابان یونسکو امور مرتبط با ثبت جهانی زیلوی میبد را بررسی می کنند.

برگزاری کارگاه آموزشی نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمند سازی زنان

دفتر امور بانوان فرمانداری میبد از برگزاری کارگاه آموزشی نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمند سازی زنان با همکاری شرکت مخابرات استان یزد و فرمانداری میبد خبر داد.

برگزاری جلسه آسیبهای اجتماعی در دبیرستان حکمت و حکمتیه بفروئیه

جلسه آسیبهای اجتماعی با حضور شیخ علی آقایی رئیس شورای شهر میبد و مسئول واحد خانواده دادگستری این شهرستان در دبیرستان حکمت و حکمتیه بفروئیه برگزار شد.

زیلو یک هنر صنعت کهن و ریشه دار ملی می باشد
محقق و نویسنده میبدی؛

سید عبدالعظیم پویا محقق و نویسنده میبدی در نشست ثبت جهانی زیلو ، خاطر نشان نمود : زیلو تنها یکی از صنایع دستی استان یزد نیست ، بلکه زیلو یک صنعت کهن و ریشه دار ملی است که روزی و روزگارانی ، مردم در تمام ایران از بافته های آن بهره مند بودند.

تلاش در راستای جهانی شدن زیلوی میبد وظیفه همگانی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در نشست ثبت جهانی زیلو ، تلاش در راستای جهانی شدن زیلوی میبد را وظیفه همگانی عنوان نمود و افزود : همه مردم شهرستان باید در امر جهانی شدن زیلوی میبد مشارکت داشته باشند.

زیلو صنعتی سیار و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویا برای شهرستان میبد است / لزوم داشتن عزم ملی برای جهانی شدن هنر صنعت زیلوی میبد

مصطفی فاطمی مدیرکل جدید میراث فرهنگی یزد در نشست ثبت جهانی زیلو خاطر نشان کرد : عزم ملی می طلبد تا هنر صنعت زیلو که صنعتی سیار و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویا می باشد ، ثبت جهانی شود.

موثرترین نقش آفرینی در ثبت جهانی زیلو را هنرمندان و صنعتگران در این حوزه دارند / لزوم قدر دانی از نقش آفرینان در احیای هنر زیلوبافی میبد

مشاور معاونت صنایع دستی سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ، موثرترین نقش آفرینی در راستای قرار گرفتن زیلوی میبد در مسیر تبت جهانی شدن را از سوی هنرمندان و صنعتگران در حوزه زیلو بافی عنوان نمود.

لزوم انجام فعالیت‌های اجتماعی و مردمی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر

فرماندار میبد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ضمن ستودن عملکرد نیروهای انتظامی در مبارزه با مواد مخدر، بر لزوم انجام برقراری ارتباطات و انجام فعالیت‌های اجتماعی و مردمی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر تأکید نمود.

همایش سه ساله حسینی در بیت الزهرای بشنیغان میبد 

مصادف با شهادت سه ساله حسینی حضرت رقیه (س) مراسم سه ساله حسینی با حضور مسئولین آموزش و پرورش و بهزیستی و نیز مادران و نونهالان پیش دبستانی مهتاب و مهد قرانی بشری در بیت الزهرا بشنیغان برگزار گردید.

مراسم سوگواری حضرت رقیه (س) در امامزاده سید صدر الدین قنبر میبد

مراسم پر سوز و گداز سوگواری و عزاداری حضرت رقیه (س) ، با حضور پر شور مردم در امامزاده سید صدر الدین قنبر میبد ، برگزار شد.

بهره‌مندی ۲۵۰ نابینا و کم بینا از خدمات بهزیستی میبد/ اشتغال و مناسب سازی اماکن عمومی مهمترین مشکلات روشندلان است
رئیس بهزیستی میبد:

رئیس بهزیستی شهرستان میبد ضمن گرامیداشت بیست و سوم مهرماه روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿد در خصوص وضعیت روشندلان میبدی بیان داشت: ۲۵۰ کم‌ بیناونابینادرشهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی بوده که از خدمات توانبخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

قرار گرفتن زیلو بافی میبد در آستانه جهانی شدن

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در مقاله ای تحت عنوان “زیلو بافی میبد، در آستانه جهانی شدن “، در سایت گردشگری ، فعالیت زیلو بافی در میبد و نیز روند انجام اقدامات در جهت ثبت ملی و جهانی شدن آن را تشریع نمود .

نشست فرماندار میبد با مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد

فرماندار میبد در نشست با مدیرکل راه و شهرسازی استان بر انجام روند کارها به‌ گونه‌ای با نرمی و ملایمت و قانونمند عمل نمودن، تأکید نمود.

طرح سی بی آر بازگشت معلولان به جامعه را فراهم می کند

رئیس اداره بهزیستی میبد در جلسه توانبخشی مبتنی بر جامعه((سی بی آر)) که در محل بخشداری ندوشن تشکیل شد ، ضمن ارائه توضیحاتی ، بیان کرد : اجرای طرح سی بی آر زمینه بازگشت معلولان به جامعه را فراهم می کند.

انارچینی در روستای مرور / بازدید اعضای شرکت تعاونی بانوان از فعالیتهای کشاورزی در روستای مرور

اعضای شرکت تعاونی بانوان از انارچینی اهالی مرور و نیز چشمه این روستا بازدید نموده و در جریان مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه کشاورزی در مرور قرار گرفتند.

اردوی تفریحی آموزشی اعضای شرکت تعاونی بانوان میبد به روستای مرور

اعضای شرکت تعاونی نسیم بهار خاتون میبد با حضور در یک اردوی تفریحی آموزشی به روستای مرور و هم اندیشی در یک جمع صمیمی ، با چگونگی اشتغال زایی و تشکیل صندوق های خرد آشنا شدند.

طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای استان یزد بصورت نمادین در میبد آغاز شد

طرح یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک روستایی همزمان با هفته ملی کودک در روستا مهدهای شهرستان میبد آغاز شد.

مراسم جشن تکریم سالمندان به مناسبت هفته سالمند و نیز هفته ملی کودک در امامزاده میر شمس الحق میبد

به مناسبت هفته سالمند و نیز هفته ملی کودک ، مراسم جشن تکریم سالمندان به همت دبستان مهر ایران زمین با حضور پدر بزرگ ها و مادربزرگ در کنار نونهالان و کودکانشان در امامزاده میر شمس الحق میبد برگزار شد.

تصاویری از بافت تاریخی بفروئیه در شهرستان میبد

بافت تاریخی بفروئیه در شهرستان میبد مورد بازدید مسئولین استانی و شهرستانی در حوزه بانوان قرار گرفت.

افتتاح کارگاه و نمایشگاه  تاب آوری بانوان در شهیدیه میبد

کارگاه و نمایشگاه تاب آوری بانوان در شهیدیه میبد مورد بازدید مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و مسئولین شهرستان میبد قرار گرفت.

قالب خبری