1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اخبار"
فرماندار: ظرفیتهای توسعه میبد بارویکرد رسانه ای تقویت می شود

فرماندار میبد با تشریح ظرفیتهای این شهرستان در زمینه اقتصادی و گردشگری گفت: بهره گیری از این ظرفیتها با رویکرد هدفمند رسانه ای تقویت شده و توسعه هرچه بیشتر شهرستان را باعث می شود.

ارزیابان یونسکو ثبت جهانی زیلوی میبد را بررسی می کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد گفت: در روزهای پنجم و ششم آبان ماه امسال ارزیابان یونسکو امور مرتبط با ثبت جهانی زیلوی میبد را بررسی می کنند.

اجرای طرح اکو کمپ و پلاژهای شهری توریستی از برنامه های نامزد پیشنهادی شورای شهر میبد

علیرضا پاک گوهر دکتری آمار در زمینه استنباط  به عنوان یکی از نامزدهای سکانداری شهرداری میبد ، برنامه های خود به اعضای شورای شهر نمود .

برگزاری کارگاه آموزشی نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمند سازی زنان

دفتر امور بانوان فرمانداری میبد از برگزاری کارگاه آموزشی نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمند سازی زنان با همکاری شرکت مخابرات استان یزد و فرمانداری میبد خبر داد.

مردم ایران پاسخ ترامپ را در سیزده آبان خواهند داد / خیلی ها تلاش می کنند شکوه اربعین را بشکنند

ملت ایران در راهپیمایی سیزده آبان پاسخ ترامپ را که گفته است این روزها ایران در آشوب است و مردم ناراضی اند علیرغم تحمل همه سختی ها و مشکلات خواهند داد.

برگزاری جلسه آسیبهای اجتماعی در دبیرستان حکمت و حکمتیه بفروئیه

جلسه آسیبهای اجتماعی با حضور شیخ علی آقایی رئیس شورای شهر میبد و مسئول واحد خانواده دادگستری این شهرستان در دبیرستان حکمت و حکمتیه بفروئیه برگزار شد.

همایش ورزشی بانوان به مناسبت هفته تربیت بدنی در پارک بانوان میبد

همایش ورزشی بانوان به مناسبت هفته تربیت بدنی در پارک بانوان میبد در رشته های دو ، طناب زنی ، دوچرخه روی و حلقه زنی برگزار شد.

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی و جشنواره بادبادکها در شهر بفروئیه میبد

صبح امروز جهت گرامیداشت هفته تربیت بدنی ، اولین همایش پیاده روی خانوادگی و جشنواره بادبادکها در شهر بفروئیه میبد برگزار گردید.

اجرای ۴۷ برنامه ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در میبد
رییس اداره ورزش و جوان میبد خبر داد:

رییس اداره ورزش و جوان میبد از برگزاری ۴۷ برنامه متنوع ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در این شهرستان خبر داد.

زیلو یک هنر صنعت کهن و ریشه دار ملی می باشد
محقق و نویسنده میبدی؛

سید عبدالعظیم پویا محقق و نویسنده میبدی در نشست ثبت جهانی زیلو ، خاطر نشان نمود : زیلو تنها یکی از صنایع دستی استان یزد نیست ، بلکه زیلو یک صنعت کهن و ریشه دار ملی است که روزی و روزگارانی ، مردم در تمام ایران از بافته های آن بهره مند بودند.

تلاش در راستای جهانی شدن زیلوی میبد وظیفه همگانی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در نشست ثبت جهانی زیلو ، تلاش در راستای جهانی شدن زیلوی میبد را وظیفه همگانی عنوان نمود و افزود : همه مردم شهرستان باید در امر جهانی شدن زیلوی میبد مشارکت داشته باشند.

زیلو صنعتی سیار و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویا برای شهرستان میبد است / لزوم داشتن عزم ملی برای جهانی شدن هنر صنعت زیلوی میبد

مصطفی فاطمی مدیرکل جدید میراث فرهنگی یزد در نشست ثبت جهانی زیلو خاطر نشان کرد : عزم ملی می طلبد تا هنر صنعت زیلو که صنعتی سیار و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویا می باشد ، ثبت جهانی شود.

موثرترین نقش آفرینی در ثبت جهانی زیلو را هنرمندان و صنعتگران در این حوزه دارند / لزوم قدر دانی از نقش آفرینان در احیای هنر زیلوبافی میبد

مشاور معاونت صنایع دستی سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ، موثرترین نقش آفرینی در راستای قرار گرفتن زیلوی میبد در مسیر تبت جهانی شدن را از سوی هنرمندان و صنعتگران در حوزه زیلو بافی عنوان نمود.

لزوم انجام فعالیت‌های اجتماعی و مردمی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر

فرماندار میبد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ضمن ستودن عملکرد نیروهای انتظامی در مبارزه با مواد مخدر، بر لزوم انجام برقراری ارتباطات و انجام فعالیت‌های اجتماعی و مردمی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر تأکید نمود.

آماده سازی مجموعه تئاترِ شهر خورشید جهت بهره برداری و افتتاح

تلاش و همت کارمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در راستای آماده سازی مجموعه تئاترِ شهر خورشید جهت بهره برداری و افتتاح این مجموعه ستودنی است.

همایش سه ساله حسینی در بیت الزهرای بشنیغان میبد 

مصادف با شهادت سه ساله حسینی حضرت رقیه (س) مراسم سه ساله حسینی با حضور مسئولین آموزش و پرورش و بهزیستی و نیز مادران و نونهالان پیش دبستانی مهتاب و مهد قرانی بشری در بیت الزهرا بشنیغان برگزار گردید.

مراسم سوگواری حضرت رقیه (س) در امامزاده سید صدر الدین قنبر میبد

مراسم پر سوز و گداز سوگواری و عزاداری حضرت رقیه (س) ، با حضور پر شور مردم در امامزاده سید صدر الدین قنبر میبد ، برگزار شد.

بهره‌مندی ۲۵۰ نابینا و کم بینا از خدمات بهزیستی میبد/ اشتغال و مناسب سازی اماکن عمومی مهمترین مشکلات روشندلان است
رئیس بهزیستی میبد:

رئیس بهزیستی شهرستان میبد ضمن گرامیداشت بیست و سوم مهرماه روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿد در خصوص وضعیت روشندلان میبدی بیان داشت: ۲۵۰ کم‌ بیناونابینادرشهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی بوده که از خدمات توانبخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

قرار گرفتن زیلو بافی میبد در آستانه جهانی شدن

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در مقاله ای تحت عنوان “زیلو بافی میبد، در آستانه جهانی شدن “، در سایت گردشگری ، فعالیت زیلو بافی در میبد و نیز روند انجام اقدامات در جهت ثبت ملی و جهانی شدن آن را تشریع نمود .

نشست فرماندار میبد با مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد

فرماندار میبد در نشست با مدیرکل راه و شهرسازی استان بر انجام روند کارها به‌ گونه‌ای با نرمی و ملایمت و قانونمند عمل نمودن، تأکید نمود.

قالب خبری