اخباراخبار اجتماعی

گرامیداشت روز جهانی معلولان در میبد برگزار شد

یزد- ایرنا: رئیس اداره بهزیستی میبد در این مراسم که با حضور معلولان شهرستان و خانواده های آنها و جمع کثیری از مردم برگزار شد با اشاره به اینکه در حال حاضر نام سه هزار معلول شهرستان میبد در سامانه بهزیستی کشورثبت شده افزود: از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر معلولین نابینا و نیمه بینا از بین پنج گروه نابینا ، ناشنوا ، جسمی حرکتی ، ذهنی و روانی تحت پوشش جامعه نابینایان هستند.
سید محسن فلاح با بیان اینکه برگزاری این برنامه را تشکل نابینایان عهده دار شده گفت : در شهرستان میبد دو تشکل مردمی معلولین و نابینایان شهرستان شکل گرفته است که به صورت انجوی معلولین با انجام برنامه های مختلفی فعالیت می کنند.
وی درادامه به مشکلات معلولین که مهمترین آنها اشتغال و مناسب سازی فضاهای عمومی و اماکن برای تردد آنها در سطح شهر است اشاره نمود.
رئیس اداره بهزیستی میبد تصریح نمود : با پیگیری های انجام شده موضوع اشتغال معلولین تا حدودی رفع شده است ، اما باید توجه داشت بهترین شغلی که به خصوص نابینان مطلق می توانند داشته باشند اپراتوری کارخانجات و ادارات می باشد و در این مسیر توجه مسئولین و مدیران در کمک به معلولین می تواند بسیار موثر باشد.
وی خاطرنشان کرد : توجه به تردد معلولین و نابینایان در سطح شهر اهمیت زیادی دارد به خصوص در شهرستان میبد که به شدت در خیابان ها ، مراکز عمومی و مکان های عمومی مانند پارک ها ، مساجد و تکایا مشکل مناسب سازی به چشم دیده می شود و برای بهتر دیدن آن باید روزی بر روی ویلچر نشست یا چشم بسته در شهر راه رفت تا عدم وجود مناسب سازی را به درستی درک نمود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا