انواع شیرینیسبک زندگی

آموزش پخت کیک یزدی

مواد لازم

تخم مرغ : ۳ عدد متوسظ
شکر : ۲۰۰ گرم
آرد نول : ۳۰۰ گرم
ماست : ۱۵۰ گرم
روغن : ۱۷۵ گرم
بکینک پودر: یک قاشق سوپ خوری
هل سائیده شده : ۱ قاشق چای خوری
کنجد : مفداری
گلاب : به دلخواه ، کمی

طرز تهیه

ابتدا روغن را در ظرف می ریزیم و سپس شکر را اضافه کرده ، هم می زنیم به طوری که دانه های شکر از هم باز شده و رنگ روغن و شکر کمی تغییر کند .
مدت هم زدن شکر و روغن ۳ دقیقه است (با هم زن دستی ) که این هم زدن باعث پف کردن کیک یزدی می شود.

در ظرف دیگری ابتدا آرد را ریخته ، سپس بگینگ پودر و هل را اضافه می کنیم . این مواد باید کاملا با همدیگر مخلوط شوند . اگر آرد نول در اختیار نداشته باشیم می توانیم  با مخلوط کردن آرد گندم و نشاسته ذرت ترکیب لطیفی را به وجود آورده به جای آرد نول استفاده نماییم .

آرد را حتما باید الک نمود . همچنین بعد از مخلوط کردن مواد خشک با آرد هم می توان آن را الک کرد.

در مرحله بعد ماست را به مخلوط روغن و شکر اضافه می کنیم و همین طور تخم مرغ را در عین نگاه کردن به اینکه سالم است یا نه در ظرف مخلوط روغن ، شکر و ماست می شکنیم. سپس کمی با همزن مواد را هم می زنیم و در حال هم زدن مخلوط آرد را هم اضافه می کنیم و در نهایت کنجد را به مخلوط اضافه کرده ، مواد را هم می زنیم .

قابل ذکر است با لیسک هم می توان مواد را هم زد.

برای قالب کیک از قالب هایی که در قنادی ها وجود دارد مانند قالب مافین استفاده می نمائیم . ته قالب باید کاغذ گذاشته شود ، سپس با قاشق دو سوم هر پیمانه را از مواد پر می کنیم .

در مرحله بعد نوک کارد را به روغن مایع آغشته کرده و یک بعلاوه روی مواد داخل قالب می کشیم و در صورت تمایل کنجد هم بر روی مواد می ریزیم .

فر باید از قبل کاملا گرم شده باشد و درجه حرارت فر هم بر روی ۲۰۰ تا ۲۱۰ درجه سانتیگراد تنظیم شود.  قالب مواد را باید حتما در طبقه بالای فر قرار داد ، زیرا با گذاشتن در طبقه پایین فر ، کیک به خوبی پخته نمی شود و ته آن نیز به خاطر حرارت زیاد می سوزد.

در صورت استفاده از فرهای برقی ، زمان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و درجه حرارت هم ۲۱۰ تا ۲۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم گردد . فر هم از قبل باید کاملا گرم نمائیم.

منبع : https://t.me/bekhane

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا