اخباراخبار اجتماعی

پایگاه امداد و نجات در کمربند غربی میبد افتتاح شد

بام میبد :  مرتضی سلیمی در مراسم افتتاحیه پایگاه امداد و نجات یادشده با تشکر از کسانی که در احداث این واحد مشارکت داشته‌اند، اظهار امیدواری کرد: این اقدام که با کمک‌های خیری انجام شد، بتواند الگویی برای ایجاد پایگاه‌های امداد و نجات در استان و کشور برای جذب کمک‌های مردمی و خیری باشد.

وی با اشاره به اینکه در اربعین امسال، ۷۰ هزار نفر از خدمات پایگاه‌های امداد و نجات استفاده کردند، یادآور شد: با قابلیتی که این پایگاه‌ها دارد ، مسافران می‌توانند ایمنی سفر خود را تأمین کنند.

سلیمی تأکید کرد: این سازمان آمادگی دارد، هرگونه مساعدتی لازم است در پایگاه‌ها انجام دهد تا خدمت‌ر سانی که داوطلبانه است به بهترین صورت انجام شود.

همچنین حسین فلاح فرماندار میبد گفت: کمربند غربی این شهر پرترددترین مسیر استان و متأسفانه پرحادثه هم است.

وی با تشکر از کمک مسئولان محلی در راه اندازی پایگاه یادشده به پروژه‌هایی نظیر فرودگاه و ایستگاه راه‌آهن که در حال احداث است، اشاره کرد و گفت: این شهرستان با توجه به موقعیت خوبی که دارد ، می‌تواند به‌ عنوان بارانداز برای یزد و سایر استان‌ها انتخاب شود و قادر است خدمات خوبی را برای تأمین نیازهایی که در این‌ ارتباط وجود دارد، ارائه کند.

به گفته کمال بنا، رئیس جمعیت هلال‌احمر میبد پایگاه یادشده در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع با ۵۰۰ مترمربع زیربنا و مجهز به درمانگاه امداد سرپایی و استراحتگاه، برای خدمت‌رسانی و امدادرسانی در حوادث جاده ای ایجادشده است .

وی افزود: برای احداث این پایگاه که در آن پنج نفر امدادگر داوطلبانه خدمت می‌کنند ، نیمی از هزینه آن از سوی خیری به نام موسوی تأمین ‌شد.

بیش از ۳۰۰ امدادگر فعال داوطلبانه با سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر میبد در امدادرسانی همکاری دارند.

منبغ : ایرنا-یزد

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا