چهره هافرهنگ و هنر

هیچ وقت در مسیر هنر به مشکلات فکر نکرده‌ام /مشكلات راه هنر بسيار و تنها راه مقابله با آن مقاومت و پيشروي است

«مهدی صفوی زاده» متولد ۲۴ شهریور ۱۳۶۰ملقب به «سلطان خنده‌ی ایران» از ۱۳ سالگی کار خود را به صورت تئاترهاي محله‌اي در عرصه‌ی هنر آغاز کرده و اخيراً نيز در مسابقه تلویزیونی «زمانی برای خندیدن» موفق به کسب رتبه دوم شده است .

خبر گزاری ایسنا : صفوي‌زاده در رابطه با نحوه حضورش در اين مسابقات تلويزيوني  مي‌گويد: در واقع هيچ اطلاعي در مورد برگزاري چنين مسابقه‌اي در شبكه سه سيما نداشتم و «صمد قربان‌نژاد» یکی از مجریان خوش ذوق کرماني كه اجراهاي بنده را ديده بود، کلیپ‌های از بنده را برای شبکه‌ی سه ارسال كرده بود كه از ميان ۷۰۰ کلیپ منتخب، جزو ۶۰ کلیپ برگزیده انتخاب شد و اينچنين در مسابقات حضور يافتم.

وی اضافه مي‌كند: البته بنا به اصرارهاي مكرر اين دوستم نيز اجراهایی که در هرمزگان، بوشهر و شاهین‌شهر داشتم را لغو و هر چند در ابتدا می‌خواستم فقط به صورت مهمان در مسابقات حضور داشته باشم ولي در نهايت به عنوان يكي از برگزيدگان در مرحله پاياني رقابت‌ها شركت كردم.

به گفته صفوي‌زاده، سطح مسابقات بسيار بالا بود ولي توانستم رتبه‌ی دوم را کسب کنم و بيشتر از اين خوشحال شدم كه بيشتر در دل مردم راه پیدا کردم هر چند با کسب رتبه‌ی اول همه چیز تمام می‌شد.

وي كه علاوه بر تئاتر محله‌اي و اجرا در اردوهاي دانش‌آموزي، حتي به عنوان كارگر كارخانه كاشي و راننده تاکسی نيز فعاليت كرده است، مشکلات در راه هنر را بسيار و تنها روش مقابله با آنها را مقاومت و پیشروی ذكر مي‌كند.

صفوی‌زاده خاطرنشان مي‌كند: هیچ وقت در مسیر هنر به مشکلات فکر نکرده‌ام ولي از برخي دوستانی که کارهایم را کپی می‌کنند، دل خوشی ندارم.

وي در اين باره از تقلید کردن قسمت‌هایی از اجراهای روی صحنه‌ي خود گلایه مي‌كند و مي‌گويد: معمولاً هر هنرمندي وارد حوزه‌ي كاري مي‌شود، با خود سبک و سياقي به همراه دارد ولي متاسفانه گاهاً شاهد تقليد حرکات متعلق به «مهدی صفوی‌زاده» از سوي برخي هنرمندان هستم.

وی با بيان اين كه كمتر در يزد اجراي صحنه‌اي داشته است، عنوان مي‌كند: متاسفانه اجراي اخير بنده در يزد نيز با وجود بهاي اندك بليط به دليل عدم همكاري ارگان‌هاي مربوطه براي تبليغات يا به علت تداخل آن با ايام تعطيلات عيد نوروز، مورد حمايت خوبي واقع نشد و اين در حالي است كه در شهرهای دیگر استقبال و حمایت‌هاي بیشتری را شاهد هستيم.

اين هنرمند يزدي در مورد حمایت بخش خصوصی نیز اظهار مي‌كند: ورود بخش خصوصی به عنوان حامی هنرمندان، هميشه قوت قلبی برای آنان است لذا اميدوارم در اين رابطه حمايت‌هاي بيشتري را از شاهد باشيم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا