چهره هافرهنگ و هنر

هنرمندان شهرستان میبد / علی بمان دهقانی فیروز ابادی

علی بمان دهقانی فیروز ابادی مدرس اواز در اموزشگاه موسیقی دلنواز میبد ،  با اجرای پنج کنسرت موسیقی در شهرستان میبد به عنوان خواننده و سرپرست گروه موسیقی کرشمه مشغول فعالیت است .

علی بمان دهقانی فیروز ابادی کارشناس فقه و حقوق اسلامی و فارغ التحصیل از مدرسه عالی شهید مطهری با حضور در محضر استادان موسیقی چون : کریم صالح عظیمی ،  محمد منتشری ،  رضا رضایی رمضانی ،  بهرام باجلان ، سید عبد الحسین مختاباد ،  مرحوم ایرج بسطامی رضوی سروستانی و  امیری فلاح  هنر موسیقی را فرا گرفته است .

وی همچنین با  مطالعه و تحقیق عمومی از سال ۷۲ تاکنون در مورد صدا و آناتومی حنجره تارهای صوتی  با همراهی استاد جمشید پور قریب ( استاد دانشگاه علوم توانبخشی کشور در رشته گفتار درمانی) تحقیق و مطالعات کوتاه و موضوعی با پایه طب سنتی در مورد صدا  ، مزاج و مشکلات خوانندگان داشته است .

علی بمان دهقانی فیروز ابادی  در حال حاضر با اجرای پنج کنسرت موسیقی در میبد به عنوان خواننده و سرپرست گروه موسیقی کرشمه و اجراهای متفرقه در میبد ، اردکان ،کرمان و اصفهان در عرصه هنر موسیقی مشغول به فعالیت است .

وی مدرس اواز در اموزشگاه موسیقی دلنواز میبد با تعلیم صدا سازی و ردیف ایرانی و عربی به قاریان و مداحان و تعزیه خوانان به فراخور حال از سال ۸۵ تا کنون نیز بوده است .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا