اخباراخبار اجتماعیتصاویر

بنای تاریخی نارین قلعه میبد یک ساعت خاموش شد/ تصاویر

شهردار میبد در این مراسم که با حضور جمع زیادی از مردم میبد و گردشگران و مسافران نوروزی برگزار شد ، با گرامیداشت یاد کسانی که درحادثه سیل اخیر در استان فارس و غرب کشور فوت شده اند، گفت : حال زمین خوب نیست ، در انفاق هایی که در طبیعت روی می دهد مقصر ما هستیم که بی محابا بر طبیعت تاختیم .

علیرضا نقوی ازمردم به خاطربسته شدن مسیر رودخانه ها عذر و خواست و ادامه داد : شما مردم باید چشم و گوش ما در مجموعه شهرداری باشید و ما را یاری کنیم و چشم بر تخلف های شهری نبندید.

وی گفت :ساعت خاموشی زمین رویداد و پدیده ای است که ازسال ۲۰۰۷ میلادی توسط کنشگران محیط زیست برای اینکه ما بتوانیم امانت دار خوبی برای نسل آینده باشیم شنبه آخر مارس به عنوان یک ساعت خاموشی بناها ، کارخانه ها و تمام سازه های دنیا تعیین شده است.

شهردار میبد تصریح کرد: این حادثه اخیر قهر طبیعت به خاطر آنچه ما مقصر بودیم و ما که باید زمین را به عنوان ارث برای فرزندان خود جای بگذاریم باید بدانیم که برای تولید هر کیلو ساعت از ۱۷۰۰ کیلو وات ساعتی که هر فرد از ما در طول سال مصرف می کند ۶۰ لیتر آب هم مصرف می شود.

نقوی افزود: امشب نارین قلعه میبد خاموش شد تا به سراسر دنیا بگوییم ما هم در حفظ زمین با شما همراه هستیم.

لزوم تلاش برای حفظ محیط زیست با رعایت مسائل بهداشتی

رئیس شورای اسلامی شهر نیز در این مراسم از شهردار میبد و همکارانشان در برای برگزاری این برنامه تشکر کرد و افزود : مشارکت آحاد مردم می طلبد که در حفظ محیط زیست خود با رعایت مسائل بهداشت محیط تلاش کنیم .

حسینعلی فلاح ادامه داد : وقتی می توانیم بهداشت محیط زیست خود را رعایت کنیم  که به حقوق هم تجاوز نکنیم و دست اندازی بی رویه به طبیعت نداشته باشیم.

منبع : ایرنا  

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا