اخباراخبار اجتماعیبانوان

موفقیت بانوان در چرخاندن چرخ توسعه اقتصاد کشور حاصل خودباوری آنهاست

بام میبد : فاطمه دانش یزدی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در نشست هم اندیشی بانوان کارآفرین که با حضور ابوالحسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد ، خواجه پور مشاور فرماندار میبد در امور بانوان و خانواده ، فلاح عضو شورای شهر میبد و هیئت مدیره شرکت تعاونی بانوان کارآفرین پیرامون مسائل و مشکلات بانوان در حوزه کارآفرینی و پیگیری مشکلات مرتبط با شرکت تعاونی بانوان در فرمانداری میبد برگزار شد ، با اشاره به رهنمود های رهبر معظم انقلاب که بر تحکیم بنیان خانواده و استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای بانوان در پستها و حوزه های مختلف تاکید کرده اند ، افزود : قرار گرفتن در چالش های کوچک و فراز و نشیبها ، باعث دور ماندن از توسعه یافتگی و استفاده از ظرفیتها خواهد شد.

وی خاطرنشان نمود : نقش بانوان را در توسعه اقتصاد کشور نباید نادیده گرفت ، بانوان می توانند به عنوان یک بانو ، یک مادر و یک همسر ، نقش موثری را در فرهنگ ، اقتصاد و جامعه داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد ، صندوق های خرد را یکی از بهترین اموری عنوان نمود که با هم افزایی و اعتماد افزونی می تواند در راستای تحقق اشتغال در حوزه های مختلف نقش مهمی را ایفا کند .

دانش یزدی همچنین به بخشهای حصوصی و انجیوها و سازمانهای مردم نهاد که مانند بازو و توان حرکتی برای دولت به خصوص در حوزه های کسب و کار هستند ، اشاره نمود.

علیرضا ابوالحسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد نیز در این نشست به لزوم ایجاد درآمد پایدار برای شرکت تعاونی ها حتی با ایجاد یک دار قالی اشاره نمود.

همچنین خواجه پور مشاور فرماندار میبد در امور بانوان و خانواده توضیحاتی پیرامون فعالیتهای بانوان اعم از تشکیل شرکت تعاونی بانوان ، خود اشتغالی آنها ، تشکیل کمیته مشورتی بانوان با حضور نمایندگان محلات و نمایندگان ادارات و… ارائه داد.

فلاح عضو شورای شهر میبد هم در مورد نقش شورای شهر میبد در حمایت از فعالیتهای بانوان سخنانی را ایراد نمود .

گفتنی است ، در این نشست ،مسائل و مشکلات کارآفرینی نظیر نداشتن محل مناسب جهت ایجاد بازارچه فروش ، گرفتن تسهیلات که همراه با مشکلات عدیده همراه است ، بازاریابی و فروش محصولات و نیز مسائل مرتبط با شرکت تعاونی بهار نسیم خاتون میبد در ارتباط با چگونگی شکل گرفتن این شرکت و همچنین ، مهیا نبودن فضایی لازم جهت طی مراحل دریافت کد اقتصادی برای فعالیت شرکت که تا به جال با توجه به روندی که باید طی شود ، کد اقتصادی برای شرکت تعاونی بانوان دریافت نشده است، مطرح شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا