اخبار روزتصاویرفرهنگی

مراسم اختتامیه دومین قصه واره بومی محلی چله ی قصه‌ها برگزار شد

مراسم اختتامیه دومین قصه واره بومی محلی چله ی قصه‌ها به مناسبت ایام الله دهه فجر و به میزبانی میبد با حضور مسوولان و همراه با تجلیل از برگزیدگان سالن قبل جشنواره و تقدیر از بزرگان فرهنگ و ادب شهرستان برگزار شد.

شهردار میبد در این مراسم که همراه با تقدیر از مسوولان شهرستان نیز برگزار شد ، با اشاره به اینکه ما بهترین قصه‌ها را در قرآن می خوانیم ، گفت: قطعا هر رویداد فرهنگی نوید بخش روزهای بهتر و بالندگی جامعه ما است و جشنواره چله قصه ها نیز از این موضوع مستثنی نیست.

علیرضا نقوی افزود: همه ما روزی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده‌ایم و زندگی ما در کانون طی شده‌است.

وی ادامه داد : روزهای خوبی را برای آینده  همه کسانی که در این جشنواره برگزیده می‌شود می توان تصور کرد چون انگیزه دارند به رتبه های بالاتری دست یابند ، همچنین بچه های دیری هم که شرکت نکردند از الان انگیزه پیدا می کنند تا داستان‌های خود را روایت های زندگی امروز و دیروز ما است برای سال آینده جشنواره آماده کنند.

در این جشنواره به برگزیدگان سال قبل جشنواره چله ی قصه‌ها که درشهرستان تفت برگزار شده بود جوایزی اهدا گردید ، همچنین از محمد سید جانب اللهی و سید عبدالعظیم پویا محققان میبدی تقدیر به عمل آمد.

برگزیدگان جشنواره

به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد هیات داوران در سه گروه زنان و مردان، دختران و پسران ۱۲تا ۱۸ سال و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها برگزیدگان خود را به این شرح اعلام کردند.

برگزیدگان بخش پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها

در بخش پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها حاج‌محمد کارگر شورکی با قصه سخاوت، حاج حسن امام با قصه فوت گوزه‌گری و اشرف ابراهیمی با قصه اُمبار به عنوان انتخاب برگزیده هیات داوران در این بخش معرفی شدند و حاجیه عصمت صالح‌زاده با قصه فاطوک در این بخش شایسته تقدیر اعلام شد.

برگزیدگان بخش زنان و مردان

در بخش زنان و مردان نیز فاطمه بحرانی با قصه دیو و پری، فریبا قیومی‌زاده با قصه گیس مروارید، محبوبه بنازاده با قصه شتر رقاص، نجمه ابویی با قصه عاروسی ما یزدیا، مهدیه آرایی با قصه تنهایی حاجی ننه برگزیده شدند.

هیات داوران در این بخش نیز آسیه پارسائیان با قصه اولین روز مدرسه، زهرا دهستانی با قصه مرد حصیرباف، شیرین السادات خوشنام با قصه خواستگاری چشم سفیدها، زهره فلاح‌نژاد با قصه دانه یاقوت، فرزانه قاسمی با قصه قلعه اسرارآمیز، عالیه سادات نجفی با قصه سرو آفاق و طیبه محمدی با قصه عیدی را شایسته تقدیر دانستند.

برگزیدگان بخش دختران و پسران

در بخش دختران و پسران نیز ریحانه عابدینی با قصه تنبل نباش، امیرحسین پورحاصلی با قصه عجیب، هانیه اعتمادیان با قصه خیابون تهران و الناز سعادت جو با قصه کوزه روغن را برگزیدند.

هم‌چنین در این بخش ساجده قاسمی با قصه سر به زیر، مریم جمالداری با قصه درخت غرغرو، نازنین زهرا بهرامی با قصه کویر تشنه، نجمه شریفی با قصه ماه بانو، هانیه سادات دهستانی با قصه گشتی در میبد، زهرا دشت‌آبادی با قصه خوبده شاه و نرگس دهقان با قصه گورخر ایرانی گردن دراز را شایسته تقدیر دانستند.

برگزیدگان بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای

در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای نیز هیات داوران برگزیدگان و قصه‌های شایسته تقدیر را به شرح زیر اعلام کردند که آمنه اولیا با قصه زبون چل و چارگز، زهرا صیقل اردکانی با قصه شغالک و فهیمه رضایی با قصه تو هم مثل منی را به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی و طیبه جلالپور با قصه مرا یاد و تورا باشد فراموش، فاطمه موحدی فر با قصه بودیم و نبودیم، علیرضا محمدی پناه با قصه امتحان انشاء و فاطمه شبانی‌پور با قصه آقای مظلومی‌پور را شایسته تقدیر دانستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن