اخباراخبار سیاسی

مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری: سوگواره فرهنگی آموزشی «نگاهی تحلیلی به نهضت عاشورا» برگزار می‌شود

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از برگزاری سوگواره فرهنگی آموزشی «نگاهی تحلیلی به نهضت عاشورا» خبر داد.[/box]

139507141840458868855344

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مرتضی فاضلی مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع) مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان، سوگواره‌ای آموزشی تحت عنوان «نگاهی تحلیلی به نهضت عاشورا» ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌کند.

وی درباره اهداف برگزاری این سوگواره فرهنگی‌ آموزشی، افزود: شناخت و درک عظمت حادثه عاشورا و نقش امام حسین(ع) در تحولات جهان اسلام ضروری است و تأثیر به‌سزایی در بینش سیاسی، نگرش فکری و چارچوب اعتقادی جوانان و دانشجویان دارد.

مدیر آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: یکی از مسائلی که باید همیشه مدنظر داشته باشیم این است که ماهیت نهضت حسینی با این عظمت و مصیبت بزرگ عاشورا چیست؟ نوع قیام و انقلاب امام حسین (ع) علیه حکومت نامشروع و سلطه ظالمان چه پیامهایی برای بشریت دارد؟ ‌

فاضلی افزود: مقام معظم رهبری بارها بر شناخت ماهیت و پیامهای قیام امام حسین(ع) و فلسفه قیام ایشان تأکید داشته‌اند، بنابراین مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان سوگواره فرهنگی آموزشی «نگاهی تحلیلی به نهضت عاشورا» را جهت آشنایی هرچه بیشتر و بهتر نسل چهارم انقلاب و ارتقای سطح دانش و بینش و علاقه فراگیران نسبت به شخصیت و سیره عملی سالار شهیدان حضرت امام حسین (علیه‌السلام) و آشنایی با اهداف و پیامهای قیام عاشورا برگزار می‌کند.

وی درباره منابع مورد مطالعه جهت حضور در این سوگواره فرهنگی آموزشی، تصریح کرد: با توجه به نیاز مبرم قشر دانشگاهی به اندیشه‌های اسلامی و ضرورت پرداخت عمیق‌تر به ابعاد سیاسی و اجتماعی حادثه عاشورا در تثبیت نگاه نو به نهضت امام حسین(علیه‌السلام)، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان سه درس «گفتارهایی پیرامون عاشورا»، «نگاهی نو به نهضت حسینی»، و «واجبِ فراموش‌شده» (آشنایی با مسئله امر به معروف و نهی از منکر) با هدف آموزش مخاطب دانشگاهی در راستای تعمیق و تدقیق معارف عاشورایی متناسب با نیازهای روز جامعه تهیه و تدوین کرده است.

مدیر آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری افزود:‌ درس «گفتارهایی پیرامون عاشورا» که برگرفته از مباحث آیت‌الله مصباح یزدی است، به موضوعاتی همچون زمینه‌های تحریفات عاشورا، هدف از قیام امام حسین(ع) و امر به معروف و نهی از منکر پرداخته است.

فاضلی افزود: دو درس «نگاهی نو بر نهضت حسینی» و «واجب فراموش شده» با بهره‌گیری از مباحث هاشمی‌گلپایگانی که در قالب طرح مطالعاتی آثار استاد شهید مطهری توسط مؤسسه بینش مطهر ارائه شده تهیه و تدوین شده است.

وی درباره زمان برگزاری این سوگواره، گفت: تاریخ برگزاری این سوگواره از اول محرم‌الحرام شروع و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت و به برگزیدگان، هدایای فرهنگی از جمله تبلت، تلفن هوشمند، کمک هزینه سفر زیارتی عتبات عالیات و مشهد مقدس، کارت هدیه نقدی اهدا خواهد شد.

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه‌روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از ۲۷۰ هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه عضو شده‌اند. دانشجویان جهت کسب اطلاعات بیشتر از این جشنواره می‌توانند به وب سایت آموزش مجازی دانشگاهیان به نشانی http://ec.nahad.ir مراجعه کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا