اخباراخبار اجتماعی

مددکاران و مراکز مددکاری شهرستان میبد همه پیشرو و فعال هستند

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان یزد گفت: همه مراکز مددکاری شهرستان میبد چنان چه نشان داده اند در همه زمینه ها منظم ، پیشرو و فعال و به عنوان یک الگو مطرح هستند.

جمال پایدار در مراسم تجلیل از مددکاران تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان میبد افزود: بهزیستی شهرستان میبد در شمار اولین شهرستان هایی است که مددکاران رشته مددکاری را جذب کرد ، همچنین این شهرستان در اجرای طرح های جدید مانند فقرزدایی که در استان یزد استارت زده شده پیشقدم است .

وی یادآور کرد : سیاست سازمان بهزیستی در حوزه های اجتماعی و توانبخشی توانمند کردن و مستقل کردن افراد است نه وابسته کردن آنها چون این سازمان در جایگاه پرداختن به موضوعات حمایتی و معیشتی نیست.

پایدار تصریح کرد : عمده اولویت سازمان بهزیستی استان یزد تا به حال  با ممری که از سازمان بهزیستی کشور باز شد تقویت شهرستان ها و جذب همکارانی در اورژانس های اجتماعی و سایر حوزه ها با هدف کم کردن بار از دوش جامعه  بوده است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان یزد در ادامه به موضوع طلاق اشاره کرد که بهزیستی میبد با هدف حمایت از کانون خانواده  با همکاری دادگستری شهرستان پیگیر آن بوده است .

ضرب و جرح و توهین و افترا آسیب اول شهرستان میبد است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد نیز گفت: با بررسی پرونده هایی که شده بر خلاف تصور موضوع ضرب و جرح و توهین و افترا آسیب اول شهرستان شناسایی شده و قطعا مددکاران در کاهش این آسیب ها نقش به سزایی دارند.

علیرضا ابوالحسنی افزود: با توجه به مراجعات و ارتباط مستقیم مددکاران با جامعه هدف بهزیستی که شاید بخش عظیم آسیب ها مرتبط به این قشر از جامعه باشد اطلاع رسانی و ارائه راهکارها می تواند تاثیرگذار و مهم باشد.

وی تصریح کرد: مددکاران با بازگرداندن افراد به جامعه اقدامات مفید و ارزشمندی انجام می دهند و باید خود را باور کنند و در مسیری که در آن قرار دارند می توانند با تبادل نظر از تجربیات موسسات در شهرستان های دیگر نیز بهره مند شوند.

سازمان بهزیستی بیش از ۱۹۰ خدمت را ارائه می دهد

رئیس اداره بهزیستی میبد هم در این مراسم گفت : بهزیستی از جمله سازمان هایی است که وظایف متعدد و زیادی که بیش از ۱۹۰ خدمت است را بر عهده دارد و در میان  خدمات ارائه شده بر روی محور مددکاری تا به حال کار زیادی انجام شده است.

سید محسن فلاح تصریح کرد: کسانی که در حوزه مددکاری وارد می شوند باید از نظر جامعه شناسی ، اجتماعی ، مهارت ارتباطی در سطح بالایی باشند تا به کمک این ابزارها با مرتفع کردن نیاز های مددجویان  ، آنها را توانمند سازند و به چرخه زندگی عادی برگردانند.

وی ادامه داد : در شهرستان میبد بهترین مددکاران را در حوزه های اجتماعی و توانبخشی و دیگر حوزه ها داریم که با گروهی که از مددکاران شهرستان تشکیل یافته به طور مکرر جلسه های آموزشی ومشاوره ای  برای بررسی مشکلات مددجویان برگزار می شود.

رئیس اداره بهزیستی میبد همچنین  به طرح های اجتماعی محور و فعالیت های مددکاری که در مراکز توانبخشی انجام می شود اشاره کرد.

بیش از ۳۰ مددکار در حوزه های توانبخشی اجتماعی در مراکز دولتی و غیر دولتی شهرستان میبد فعالیت می کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا