اخباراخبار اجتماعی

مالیات یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است

مالیات به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت برای تامین بودجه های کشوراست که تکیه برآن برای کاهش وابستگی بودجه های جاری کشور به درآمدهای نفتی یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است.

رییس اداره دارایی میبد با حضور در برنامه میز خدمت این هفته و طی سخنرانی که پیش از خطبه های نماز جمعه گفت: با افزایش شفافیت اقتصادی امکان شناسایی مودیان مالیاتی در کشور میسر می شود و درهمین راستا طرح جامع مالیاتی به عنوان یک طرح همه جانبه  و یکی از طرح های مهم کشور اقتصادی کشور اجرا گردید.

ماشاءالله حکیمی افزود: اداره امور مالیاتی میبد نیز همگام با سیاست های سازمان امورمالیاتی اقدامات متعددی درحوزه های سخت افزاری و نرم افزاری با افزایش سرانه زیر بنای اداری ، تغییر و به روزرسانی تسهیلات از طریق سیستم های جدید رایانه ای ، اصلاح شبکه های ارتباطی و آموزش نیروی انسانی برای اجرای طرح جامع مالیاتی اجرایی و عملیاتی کرده است.

وی ادامه داد: به دنبال اجرای طرح جامع مالیاتی کلیه پرونده های حقوقی و حقیقی این اداره در سامانه یکپارچه بارگذاری و حسابرسی می شود.

رییس اداره دارایی میبد در ادامه تصریح کرد: در سال ۹۷ تعداد ۲ هزار و ۲۱۳ مورد معادل ۶۱ درصد اظهارنامه الکترونیکی توسط مودیان مالیاتی گروه سوم تکمیل و به صورت مقطوع تعیین شده که  پرونده آنها بدون حسابرسی مورد پذیرش و اوراق تسویه آنها صادر شده است.

وصول ۱۸ میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان معوقات مالیاتی

وی آمار کلی اظهارنامه الکترونیکی صاحبان مشاغل را چهار هزار و ۸۲ مورد اعلام کرد و افزود: با تلاش همکاران تعداد ۸۸۱ فقره چک های برگشتی معادل ۱۸ میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان معوقات مالیاتی وصول گردیده است و در این ارتباط معوقات مالیاتی کاهش چشمگیری داشته است.

حکیمی همچنین میزان مراجعه مودیان به هیئت های حل اختلاف مالیاتی در سال ۹۷ را ۴۶۸ مورد و در سال ۹۶ ، ۷۴۶ پرونده عنوان کرد که حدود ۴۵ درصد روند کاهشی داشته است.

رییس اداره دارایی میبد همچنین آمار اظهارنامه های الکترونیکی ارسالی مودیان مالیات بر درآمد ارزش افزوده حقوقی را یک هزار و ۲۰۳ مورد و اشخاص حقیقی یک هزار و ۳۲ مورد اعلام کرد.

وی افزود: در بخش صدور منابع غیرمستقیم در سال ۹۷ بالغ بر۲۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون بابت ۳ درصد عوارض ارزش افزوده داخل حریم و آلایندگی سهم شهرداری ها و دهیاری ها می باشد که از این میزان حدود ۱۷ میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان سهم شهرداری میبد ، یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان شهرداری بفروئیه ، ۵۲۳ میلیون تومان شهرداری ندوشن ، یک میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان دهیاری رکن آباد، یک میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان دهیاری مرکزی بیده ، ۵۶۰ میلیون تومان دهیاری حسن آباد ، ۵۶۷ میلیون تومان دهیاری مهر آباد، ۵۴۵ میلیون تومان دهیاری حجت آباد و یک میلیارد و ۴۱۵ سهم سایر دهیاری ها بوده که به حساب آنها واریز گردیده است.

ایرنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا