اخباراخبار اجتماعی

طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای استان یزد بصورت نمادین در میبد آغاز شد

بام میبد : طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای تحت نظارت بهزیستی میبد با حضور خادمی معاون فرماندار ، فلاح  رئیس بهزیستی . حفیظی رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین میبد  ، به صورت همزمان و نمادین در روستا مهد فاطمه الزهرا رکن آباد آغاز شد.

سید محسن فلاح رئیس بهزیستی میبد در برنامه  آغاز به کار این طرح در روستا مهد فاطمه الزهرا رکن آباد  ، ضمن گرامیداشت هفته ملی کودک بر توجه بیشتر به سلامت جسمی فرزندان و تغذیه این عزیزان تاکید کرد و گفت: طرحی که امروز شاهد شروع آن هستیم طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها در مناطق روستایی و محروم استان می باشد که طبق بخشنامه بهزیستی کل کشور اجرا می شود.

وی با بیان اینکه طبق این برنامه روستا مهدها مجاز هستند ۵ تا ۶ روز هفته یک وعده غذای گرم به نونهالان ارائه کنند ، افزود :  اداره بهزیستی سعی کرده از طریق انجام این طرح نونهالان را با غذاهای سالم آشنا کند و  در این ارتباط با برنامه ریزی و همکاری که با شبکه بهداشت و درمان صورت می گیرد  ، برنامه غذایی از سوی اداره بهزیستی ارائه و با نظارت شبکه بهداشت و درمان در مراکز روستا مهد تهیه می شود.

سید محسن فلاح همچنین با اشاره به مؤثر بودن این طرح در رشد جسمی نونهالان اذعان داشت:طبق برنامه‌ریزی انجام‌گرفته طرح تأمین یک وعده‌ غذای گرم در ۸ روستا مهد شهرستان به تعداد ۲۴۳ کودک آغازشده است.

فلاح خاطرنشان کرد: هزینه این طرح برای هر کودک ۲ هزار و دویست تومان و در مدت ۱۲۰ روز کاری تا پایان اسفندماه با مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی میبد در پایان گفت: امسال ۶۵۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای این طرح اختصاص داده‌شده است و کودکان از غذای گرم باکیفیت بهره‌مند خواهند شد.

گفتنی است ، اجرای سرود توسط کودکان و گرفتن عکس یادگاری با مسئولین از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا