شهروندان

طرح تحول سلامت تنها  مربوط به وزارت بهداشت است نه تامین اجتماعی 

مدیریت درمان تامین اجتماعی شهرستان میبد : طرح تحول سلامت تنها  مربوط به وزارت بهداشت است نه تامین اجتماعی 

بام میبد : در گروه دغدغه های شهرمان میبد ، پیامهایی از شهروندان در خصوص درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان میبد ارسال شده است که در این جا ارائه نموده و در ادامه نیز پاسخ مدیریت درمان تامین اجتماعی این شهر را  خواهیم داشت :

 

پیامهای شهروندان میبدی در خصوص طرح سلامت و درمانگاه تامین اجتماعی

– در تامین اجتماعی پزشک متخصص فقط یک مورد می باشد ، پزشک زنان متاسفانه اصلا ندارند ، امیدواریم بررسی شود پزشک زنان لازمه یک درمانگاه هست.

– در راستای خدماتی که به بیماران داده می شود با زمانی که طرح تحول سلامت اجرا نشده بود نه تنها فرقی نکرده بلکه در بعضی موارد کمتر و با هزینه های بیشتر انجام می شود .

یکی از این خدمات ویزیت بیماران در سازمان تامین اجتماعی است که به صورت بسیار زیادی غیر قابل تحمل می باشد. مثلا یک بیمار برای ویزیت ساعت ۵/۵ صبح باید برای گرفتن  نوبت به درمانگاه مراجعه کند .

 

پاسخ مدیریت درمان تامین اجتماعی شهرستان میبد

دکتر کمال بیگی مدیریت درمان تامین اجتماعی شهرستان میبد در ارتباط با پیامهای مطرح شده بیان کرد: طرح تحول فقط مربوط به وزارت بهداشت است نه تامین اجتماعی و چون پزشکان طرح تحول نتوانستند وقانون هم اجازه نداده است در تامین اجتماعی هم خدمات ارائه دهند ، تلاش زیادی کردیم استثنا قائل شده ، اجازه دهند پزشکان متخصص در تامین اجتماعی هم خدمت کنند ، اما موفق نشدیم.

وی در ادامه افزود : هم اکنون ۴ پزشک عمومی ، دو دندانپزشک و دو متخصص داخلی و اطفال در درمانگاه داریم ویک متخصص زنان هم حاضر به همکاری شده است که انشاالله بتوانیم از وجودشان برای مردم استفاده کنیم.

مدیریت درمان تامین اجتماعی میبد همچنین اظهار داشت : خوشحالیم که بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته اکثر مراجعین به درمانگاه رضایت داشته و شکایات به حد اقل رسیده است ، ۱۲درصد افزایش مراجعه در شش ماه پایانی سال ۹۵نسبت به مدت مشابه سال قبل موید این موضوع است.

وی با بیان اینکه ما برای رفاه مراجعین نوبت دهی تلفنی در نظر گرفته ایم ، افزود : کسانی هم که توان گرفتن نوبت تلفنی ندارند نیز بدون نوبت ویزیت می شوند ، همچنین برای مراجعین آزمایشگاه نیز از ۵ عصر که ناشتا بودنشان برای آزمایش فردا صبح شروع می شود هم امکان نوبت تلفنی گذاشته ایم وبرای کسانی هم که توانایی گرفتن نوبت تلفنی ندارند نیز موقع مراجعه نوبت داده ایم حتی بیشتر از ظرفیت روزانه .

کمال بیگی گفت : درجه بندی علمی پزشکان درمانگاه نگاه مغرضانه است که معلوم نیست بر اساس چه آیتم هایی صورت می گیرد .

وی با بیان اینکه مدیریت درمانگاه آمادگی دارد هرگونه انتقاد منصفانه را به دیده منت بپذیرد و در رفع نواقص بکوشد و روز به روز بر اساس ماموریت و توان خود خدمت بیشتری به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارایه دهد ، ادامه داد : وظیفه ما خدمت بی منت است و از طرف خودم به کادر درمانی درمانگاه که آبرویم از همت و صداقت و درستی آنهاست و به آنها افتخار می کنم و می بالم ، خسته نباشید می گویم .

گفتنی است درمانگاه تأمین‌اجتماعی میبد در سال ٧٧ در زمینی به مساحت ٣١١٦ مترمربع و زیربنای ١٥٩٣ مترمربع به بهره برداری رسید و در حال حاضر با داشتن پزشک عمومی،متخصصین اطفال ،داخلی و زنان، دندانپزشک، داروساز و ٢٢ نفرکادر اداری ـ درمانی خدمات خود را در قالب درمانگاههای عمومی و تخصصی مذکور و طب کار همراه با واحدهای پاراکلینیک داروخانه ،آزمایشگاه،رادیولوژی،اسپیرومتری، الکتروکاردیوگرافی و تزریقات و پانسمان ازطریق درمان مستقیم به بیمه شدگان شهرستان و سایر شهروندان ارائه می‌نماید.

 

گروه تلگرامی دغدغه های شهرمان میبد : https://t.me/joinchat/AAAAAER50iUXSWb8d5PR1Q

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا