اخباراخبار اجتماعیرسانه های دیگر

صدور مجوز ساخت و ساز تا ۱۵۰ متر مربع در باغات میبد امکان پذیر شد

بام میبد : به نقل از میبد خبر ، علیرضا آزادمنش عضو شورای اسلامی شهر میبد با بیان این مطلب در خصوص ساخت ساز در باغات میبد عنوان نمود : شورای اسلامی شهر میبد بر اساس حقوق مکتسبه ایجاد شده و پذیرفتن آن از سوی کمیسیون ماده ۵ و الزام شهرداری میبد به اجرای آن، اراضی که مالکان آنها از سال ۱۳۹۰ به بعد حق و حقوقات شهرداری را پرداخت کرده و جواب نقل و انتقال گرفته اند، با توجه به کاربری اعلام شده در جوابیه مذکور اقدام می شود.
وی افزود: شورای اسلامی شهر میبد بر اساس بند ۸ صورتجلسه چهارم مردادماه ۱۳۹۶ در خصوص اعلام کاربری اراضی مسکونی مورد فوق را به تصویب رسانده است.

آزادمنش اظهار داشت: علاوه بر این بر اساس بند ۱۰ صورتجلسه ذکر شده شورای اسلامی شهر میبد، صدور پروانه ساختمانی، طبق ضوابط باغات و مزارع با رعایت قانون “حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها” به شرط اینکه در محدوده باغات و مزارع هم پیوند نباشد، امکان پذیر شد.

وی در ادامه ابراز داشت: این روند با توجه به بند ۱۰ صورتجلسه مورخ سی ام فروردین ۱۳۹۰ کمیسیون ماده ۵ و حقوق مکتسبه پذیرفته شده در جلسه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۶ کمیسیون ماده ۵ و الزام به رعایت مفاد آنها اجرایی شده است.

عضو شورای اسلامی شهر میبد خاطرنشان ساخت: با توجه به این مصوبه تراکم ساختمانی یا سطح زیر بنا در کل طبقات ۲۰ درصد مساحت باغ بوده و تعداد طبقات به استثنای یک طبقه زیرزمین از دو طبقه نباید تجاوز نکند. همچنین سطح اشغال بنا در باغات نباید از ۱۰ درصد مساحت آنها بیشتر باشد. علاوه بر این در قطعاتی که سطح اشغال ساختمان با توجه به حد نصاب ۱۰ درصد کمتر از ۱۵۰ متر مربع شود تا ۱۵۰ متر مربع مجاز می باشد. لازم به ذکر است رعایت حد نصاب فاصله مناسب از حدود باغات و ساختمان سازی به صورت ویلایی از ضروریات و شرایط اساسی است که در این خصوص باید رعایت شود.

آزادمنش اذعان داشت: صدور مجوز ساخت و ساز در قطعات مشجر کمتر از ۵۰۰ متر مربع مساحت که بر اساس قانون” حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها” باغ محسوب نمی شود نیز باید طبق ضوابط عادی صورت گیرد، اما با توجه به طرح های بالادستی شهرسازی در میبد محدودیت هایی برای صدور مجوز ساخت و ساز در آنها وجود دارد که مقرر شد پس از بررسی های کارشناسی، جهت تصمیم گیری به شورای اسلامی شهر ارائه شود.

وی در پایان گفت: در صدور هر مجوز ساخت و سازی اولویت با حفظ فضای سبز بوده و با همه این تفاسیر عوارض قطع درخت و جریمه آن پابرجا خواهد بود که در کمیسیون ماده ۷ در خصوص آن تصمیم گیری می شود و درآمد به دست آمده از این راه، صرف ایجاد فضای سبز و شریان های پالایش هوای شهر خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا