اخباراخبار اجتماعی

شورا ها در مدیریت شهری نقش موثری دارند

فرماندارمیبد گفت: گذر زمان اهمیت وجود و نقش شوراها که منشاء اقدامات بسیار ارزنده ای در مدیریت شهری هستند را نشان داد.

ه گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «حسین فلاح» فرماندار در نشست هم‌اندیشی شهرداران و اعضای ادواری شورای اسلامی شهر میبد که با شعار هم‌افزایی بهره‌گیری از تجارب به‌سوی میبدی آباد برگزار شد، گفت: از زمان شروع به کار شوراها در سال ۷۷، شاید هیچ‌کس در آن زمان شوراها را به‌عنوان یک‌نهاد نوپا باور نمی‌کرد و به‌مرورزمان به برکت نگاه‌های خوب و کارشناسی اعضای شوراهای شهر و روستا، علی‌رغم وجود یک سری آسیب‌ها و فرصت‌ها شوراها جایگاه خود را پیدا کردند.

حسین فلاح در ادامه تصریح کرد: جهانی‌شدن زیلو به نام میبد که مطرح‌شدن این شهر را به‌عنوان شهر میراث فرهنگی و صنایع‌دستی در سطح کشور به دنبال داشت، نتیجه تلاش‌های شهرداران و اعضای شورای شهر در دوران مختلف است.

وی همچنین اظهار داشت: انجام اقدامات در سطح شهر نیاز به همکاری و همفکری، هم‌افزایی و هم‌پوشانی نگاه‌ها در بین شهرداری، اعضای شوراها وادارات در سطح شهرستان دارد.

شوراها و شهرداری سهم ویژه ای در اعتلای شهر میبد دارند

شهردار میبد نیز در این نشست ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از حضور اعضای ادوار شوراها به بیان دلایل و لزوم تشکیل چنین نشستی برای آینده شهر میبد پرداخت.

علیرضا نقوی توسعه و پیشرفت سال‌های اخیر و چهار دهه گذشته میبد را مرهون و وابسته تلاش و مجاهدت‌های مردان وزنان بزرگ و خادمی دانست که هر یک سهم ویژه‌ای در اعتلای نام این شهر در تاریخی داشته‌اند.

وی ادامه داد: در این میان نام و سهم شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی سابق و اسبق بیش از دیگران بوده به دلیل آن‌ها پیش‌قراول توسعه و آبادانی میبد بوده‌اند.

شهردار میبد خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت شهرداران در دوره‌های مختلف خدمت و دغدغهٔ آن‌ها در ساماندهی شهر این نشست هم‌اندیشی برگزار شد، چون ضروری است از خرد جمعی تمامی نخبگان و فرهیختگان در ارائه راهکار جهت پیشرفت و رونق شهر استفاده شود.

وی یادآور شد: شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر میبد با کوله باری از تجربه و اطلاعات ارزشمند تأثیر بسزایی در ارائه بهتر خدمات خواهند داشت و بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و تجارب آن‌ها راهی نو در شیوه مدیریت را در پیش چشمان خواهد گشود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا