اخباراخبار اجتماعی

سرمایه اجتماعی، ویژگی بارز شهرستان میبد است

یزد- ایرنا: محمد علی طالبی، عصر چهارشنبه در شورای اداری شهرستان میبد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی جوشش سرمایه اجتماعی در کشور بود افزود : با نگاه به دوران انقلاب اسلامی و مقطع پیروزی آن می توان شکل گیری سرمایه اجتماعی را در کل کشور به یکباره دید و گرچه این جوشش به یکباره به وجود آمد اما سالهای سال در اوج قرار داشت.

وی تصریح کرد: این سرمایه اجتماعی عبور دهنده ما از بحران های دوره ابتدایی انقلاب و بهترین یاری گر ما در دوران پر فروغ دفاع مقدس بود ، همچنین باعث افزایش مقاومت و تحمل ما در برابر توطئه های ظالمانه دشمنان شد که می خواستند ما را از ادامه مسیر بازدارند.

استاندار یزد گفت : در دور جدید تحریم ها ، دشمن سرمایه اجتماعی کشور را با اعمال فشارهای اقتصادی و خدشه دار کردن اعتماد عمومی جامعه با به کار بردن انواع دسیسه ها در حوزه های مختلف مورد هدف قرارداده است.

طالبی افزود : در حالی دشمن می خواهد با بی پشتوانه کردن ما به هدف خود برسد وظیفه ما افزایش امید نسبت به آینده است و اگر در مسیری گام برداریم که عمل و حرف ما موجب ناامیدی مردم شود در زمینی که دشمن فراهم کرده در جهت اهداف وی فعالیت کرده ایم.

وی درادامه توصیه به حفظ قوام و انسجام جامعه کرد که می تواند با خدمت صادقانه و پاسخگویی درست به مردم عملی شود.

استاندار یزد همچنین برطرف کردن موانع بر سر راه اشتغال ، فعالیت ها و سرمایه گزاری ها بدون هیچ گونه محدودیت را روش کاری خود بر شمرد.

امام جمعه موقت میبد نیز گفت : شهر میبد شهر عابدان و فرهیختگان و شهر آیت الله حائری میبدی است ، شهری است که شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است.

حجه الاسلام محمد اعرافی تصریح کرد: انقلاب به راحتی به دست نیامده است ، با رشادت های مردمی به دست آمده ، کارکرد و عمل انقلاب نیز مردمی است.

فرماندار میبد نیز گفت : شهر میبد شاخص های خوب بسیاری دارد و مهمترین آن اعتماد مردم به انقلاب است ، کمک های خیر خواهانه مردمی نشان دهنده این اعتماد است و به ثمر نشستن بسیاری از تلاش ها و فعالیت ها در سایه همراهی و همکاری دولتمردان نتیجه این اعتماد مردمی است.

حسین فلاح افزود: با وجود اینکه میبد یک شهر صنعتی است اما متاسفانه نظام اداری و ساختاری شهرستان با صنعتگر همراه نیست.

وی درادامه خواستارانجام اقداماتی با هدف تسهیل کارصنعتگران با عنایت به وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی نیزگفت : با وجود دست آوردها در زمینه های مختلف علمی ، تحقیقاتی ، بهداشت ، درمان و… که بسیار زیاد هم است ، اما نارضایتی مردم نیز دیده می شود.

دکتر کمال دهقانی افزود: این نارضایتی ها نشان از وجود مشکل و ایراداتی در نظام ساختاری و اداری ما دارد که جایی که باید مشکل مردم حل نشده است.

وی تصریح کرد: لازم است به همکاری مردم و حضور آنها برای مشارکت توجه شود ، همچنین ضروری است به تخصیص بودجه های عمرانی با توجه به ظرفیت ها و مشارکت هایی که وجود دارد عنایت شود.

وی طرح تفصیلی شهرستان را نیز ازجمله مواردی برشمرد که باید در سایه توجه و هماهنگی امور توسط استانداری رفع مشکل تصویب آن مورد توجه قرارگیرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا