اخباراخبار اقتصادی

زمینه اشتغال ۱۰۰ هزار نفر در استان یزد در بخش صنعت

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد : بیش از ۳۶۰۰ پروانه بهره‌برداری در استان یزد با اشتغال ۱۰۰ هزار نفر وجود دارد.

خبرگزاری ایسنا : «محمدرضا علمدار یزدی» در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان این که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، هر ۱.۸ روز چرخ یک کارخانه جدید در استان به راه افتاده است، اظهار کرد: از سال ۹۲ تا به الان تورم ۴۰ درصدی و رشد اقتصادی منفی به رشد اقتصادی بالای ۵ درصد و تورم یک رقمی تبدیل شد.

وی افزود: طبق آمار بانک جهانی، کشور ونزوئلا در حال حاضر تورم ۸۰۰ درصدی و رشد اقتصادی منفی ۱۸ را تجربه می‌کند، در حالی که اقتصاد ایران که به لحاظ ساختار اقتصادی و منابع طبیعی صادراتی شباهت زیادی به این کشور دارد، مسیر خود را از سال ۹۲ به گونه‌ای جدا کرد که اکنون در شرایط کاملا متفاوت و متعادلی است.

علمدار یزدی با اشاره به این که وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان بازوی کمکی دولت در به دست آوردن این دستاوردها نقش مهمی ایفا کرده، تصریح کرد: راه‌اندازی طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد، اجرای ۳۳ طرح بزرگ ملی و همچنین رفع مشکل ۷۵۰۰ واحد تولیدی در کل کشور از مهم‌ترین برنامه‌هایی بود که در دستور کار وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد خاطرنشان کرد: بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان برای راه‌اندازی ۷۵۰۰ واحد صنعتی و تکمیل واحدهای بالای ۶۰ درصد در کشور اختصاص یافت که سهم استان از این مبلغ، ۴۶۰ میلیارد تومان بود اما با رایزنی‌هایی که صورت گرفت و توانی که استان در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال داشت، این عدد به یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی در ادامه با بیان این‌که در حال حاضر بیش از ۳۶۰۰ پروانه بهره‌برداری در استان یزد با اشتغال ۱۰۰ هزار نفر و سرمایه‌گذاری اسمی بیش از ۸۴۰۰ میلیارد تومان وجود دارد، افزود: در دولت یازدهم هر ۱ و ۸ دهم روز چرخ یک کارخانه به راه افتاده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در سه سال و نیم دولت یازدهم، در استان یزد، هر یک روز ۹ نفر اشتغال فقط در بخش صنعت ایجاد شده است و در طول این مدت ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا