یادداشت ها و مقالات

خداحافظ سردار قلب‌ها

سپهبد سلیمانی، سردار دلها، سرباز وطن، فداکار، شجاع ،فرمانده دلاور روزهای سخت بود، همان مرد بی‌ادعا و در کنار مردم و مظلومان.


حاج قاسم، ۶ روز است که خبر شهادت را شنیده ایم هنوز باورش برایمان سخت است و امروز هر کس لب از سخن بر می‌دارد فقط حاج قاسم و بغض را در گلو می‌فشارد و اشک از چشمانش جاری می‌شود.

حاج قاسم! امروز کودک سه ساله هم نام تو را بر زبان می آورد و شعار مرگ بر آمریکا را فریاد می زند، حاج قاسم با رفتنت، آتشی بر دل ملت روشن کرده ای که خاموش نمیشود.

سردار دلها به راستی راز محبوبیت در چه بود؟ امروز حرف از اخلاص، عمل، دلاور مردی، رشادت‌ها و تواضع توست و به حق هم چنین است.

سردار خوب می دانستی که زندگی بدون امنیت ، زندگی نیست و برای امنیت ما از خونه ، زندگی و جان خود سالها گذشتی و سالها در جبهه های تبرد علیه حق و باطل در ستیز با دشمن بودی ، پنجشنبه شب هفته گذشته هم همه ما خواب بودیم تو شهید شدی.

به راستی راه و رسم پرواز همین است که باید شهید باشی تا شهید شوی ، خودت گفته بودی “امروز کسی تا کسی شهید نبود شهید نمی‌شود” شرط شهید شدن شهید بودن است. اگر امروز کسی را دیدید که بوی شهید از کلام، رفتار و از اخلاق او استشمام می‌شود بدانید او شهید می‌شود، تمام شهدای ما این مشخصه را داشتند و قبل از اینکه شهید شوند شهید بودند، کسی قبل از اینکه علم بیاموزد نمی‌تواند عالِم شود شرط عالِم شدن علم‌آموزی است و شرط شهید شدن شهید بودن است”

سردار، همه زائران امام حسین(ع) ، حضرت ابوالفضل و حضرت زینب(س) زیارت خود را مدیدن تو می دانند چون می دانند اگر رشادتهای تو و همرزمانت نبودند، شاید هیچ موقع نصیب آنها این زیارت نمی‌شد.

حاج قاسم همه می دانیم آرزویت شهادت بود بارها بارها از خدا خواسته بودی که تو را به این فیض شهادت نائل کند و به آرزویت رسیدی اما با این بغض و داغ سنگین چه کنیم؟

حاج قاسم سلیمانی امروز در دیار کریمان. خانه مادری در کنار همرزمانت آرام گرفتی کنار شهید یوسف الهی و حاج حسین.

دیروز در زادگاهت برای بدرقه و وداع با تو از گوشه و کنار کشور آمده بودند ، خانواده شهدا به استقبالت آمدند، سردار همیشه تو پیشقدم بودی اما امروز آنها آمدند با چشمانی اشک بار.

حضور مردم در کرمان وصف شدنی نیست ، از همه جا آمده بودند، از پیرمرد سالخورده تا کودک ، تا با سرباز وطن وداع کنند چه با اخلاص و بی ریا بودی که خواستی بر سنگ قبر بنویسند سرباز وطن.

حاج قاسم دیروز هم ولایتی تو ، دیار کریمان برای اسکان و پذیرایی از مهمانانت ، کمپین هر خانه یک موکب راه اندازی کردند، حاج قاسم هرکاری که این ملت انجام دهند فقط گوشه‌ای از تلاش تو است.

حاج قاسم به دیارت آمدی که بمانی ، آمدی به جای یک عمر مجاهدت و نخوابیدن تا ابد در آغوش همسنگرانت بخوابی ، آمدی که بمانی.

حاج قاسم بدان راهت ادامه دارد.

حاج قاسم فقط می توانم بگویم تو اول عمل کردی بعد شناخته شده ای ؟ سردار بدان با خونت میلیون‌ها سلیمانی روییده است و هر ایرانی خود را یک سلیمانی میداند.

حاج قاسم یادگار دیرین ، خاطرات شیرینت جاودانه باد.

حاج قاسم یک روایت ماندگار است.

خداحافط سردار………

ای علمدار کربلا خدا نگهدار.

سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای قنات ملک در شهرستان رابر استان کرمان در دامان مادری عابد و پدری عارف پرورش یافت و در ۱۲ سالگی، پس از پایان تحصیلات دوره ابتدایی، زادگاه خود را ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد و چندی بعد نیز به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد و در همان سال‌ها نیز فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد.
سردار سپهبد سلیمانی با جرقه های وقوع انقلاب اسلامی ایران، حین ادامه فعالیت در سازمان آب کرمان، به عضویت سپاه درآمد و در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود.
چه در زمانی که فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله بود این علمیات‌ها را با سیاست و کیاست همراه با نیروهای لشکر ۴۱ ثارالله به انجام رساند و چه در زمانی که شرق کشور اشرار و قاچاقچیان آرامش و امنیت را از چشم مردم ربوده بودند آنجا هم حاج قاسم به یاری مردم شتافت و هر کجا که صدای مظلومی بلند می‌شد سردار سلیمانی آنجا بود حال چه یمن باشد، چه لبنان و چه عراق و چه افغانستان باشد.
قاسم انقلاب ما، معنای دقیق عزت بود و سربازی وفادار و عاشق برای اسلام و پدری دلسوز برای نیروهای تحت امر و نگاهش غرش شیر ژیان برای جان دشمنان بود.
قاسم‌ها همیشه برای اربابشان جان می‌دهند چه نینوا باشد چه بغداد؛ سردار شهید سلیمانی معنای حقیقی عزت است وقتی شهادتش یه دنیا را مشوش می‌کند.
سردار معنای واقعی قدرت بود وقتی که کرکس‌ها از او و تفکرش هراس داشتند و اشقیا کربلایتان را چه خوب رقم زدند در سرزمین عراق در جمعه‌ای حوالی شهادت بانوی مظلوم عالم حضرت زهرای مرضیه (س) چه خوب می‌دانیم اراداتتان را به حضرت مادر.
لبخند رضایت حضرت زهرا(س) گوارای وجودتان فرزند خلف اسلام و انقلاب‌.
برای مردمت حاج قاسم بودی و برای دشمنان ژنرالی پرابهت بودی.
شهید حججی که به دست شیاطین داعش شهید شد قول انتقام دادی و بر سر قولت ماندی و اهریمن داعش را بیرون راندی و ضربه‌ای مهلک بر پیکره سیاهش زدی حال که شیاطن بزرگ شما را به شهادت رسانده است به عنوان یک ایرانی و به عنوان یک سرباز قول می‌دهیم که انتقام خون پاکت را از آنها بستانیم و یادمان می‌ماند که آمریکای جوانخوار و اسرائیل غاصب با این مردم چه کردند.

ایرنا – کبری دانشی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن