اخباراخبار اجتماعیبانوان

حضور اداره جهاد کشاورزی میبد در نمایشگاه دختران خورشید / اشتغال بانوان از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان میبد

کارشناس مسئول ترویج جهاد کشاورزی میبد : یکی از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان میبد اشتغال بانوان است .

 

بام میبد : حضور ادارات مختلف در نمایشگاه دختران خورشید در پارک بهاران میبد در معرفی آنها و آشنایی  مردم با اقداماتشان تاثیر بسزایی دارد ، یکی  از این ادارات که در زمینه فراهم آوردن اشتغال به خصوص اشتغال خانگی برای بانوان گامهایی برداشته است ،  جهاد کشاورزی شهرستان میبد می باشد .

 اداره جهاد کشاورزی  میبد  تا بحال با شرکت در نمایشگاهها و جشنواره های مختلف و همچنین راه اندازی نمایشگاه های ویزه ای مانند جشنواره گل محمدی  و جشنواره ماهیان زینتی  و …. که خود این اداره اقدام به راه اندازی آن کرده است ، سهم بسزایی در معرفی مشاغل و ایجاد آگاهی جهت روی آوردن افراد به کار آفرینی دارد.

سمیه اسماعیلی کیا کارشناس مسئول ترویج جهاد کشاورزی میبد  در این خصوص بیان کرد : یکی از اهداف ما اشتغال بانوان هست و  با ارائه آموزشهای لازم به بانوان سعی کرده ایم زمینه های اشتغال بانوان را فراهم کنیم .

وی افزود : با برگزاری کلاسهای آموزشی ترویجی مانند کشت گیاهان دارویی، روغن گیری از گیاهان دارویی، عرق گیری و گلاب گیری از گیاهان دارویی و…. سعی کرده ایم زمینه های توانمند سازی بانوان را فراهم کنیم و با برگزاری نمایشگاه های مختلف و در اختیار قرار دادن غرفه به بانوان سعی کرده ایم زمینه های بازار فروش آنها و معرفی محصولات انها را نیز تامین کنیم ، چرا که معتقدیم بانوان می توانند با فعالیت در این زمینه ها علاوه بر اشتغال در محیط خانه در کنار خانواده نیز حضور داشته باشند و نقش مادر خانواده کمرنگ نشود.

وی در ادامه عنوان نمود : در این غرفه گیاهان دارویی ارگانیک که در شهرستان کشت شده را برای آشنایی بیشتر همشهریان با خواص آنها ، و انواع روغنهای گیاهی مانند روغن بابونه ، زیره ، دارچین، نعنا روغن کرفس ، روغن شوید روغن …. و  عرقیجات گیاهی شامل گلاب عرق بیدمشک شاهتره و… ارائه نموده ایم.

لازم به ذکر است اداره کشاورزی شهرستان میبد در صدد است  با تشکیل صندوق خرد زنان زمینه های اشتغال بیشتر بانوان را فراهم نماید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا