اخباراخبار فرهنگی هنری

برگزاری جشنواره گِل اجرای یک برنامه مفید برای همه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت : برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره گِل که در بافت تاریخی بیده برگزار می شود می تواند اجرای یک برنامه مفید است که می تواند خروجی های خوبی را داشته باشد.

علیرضا ابوالحسنی روز دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره گِل که با حضور مسئولان شهرستان وهمچنین مسئولانی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد برگزار شد ، افزود : این جشنواره باید با همکاری شهرداری ، شورای شهر و همه ارگان های مرتبط و با هماهنگی های لازم با اجرای برنامه های جانبی برگزار شود.

وی تصریح کرد: بافت تاریخی بیده ظرفیت مناسبی دارد که با ایده رونق آن می توان مکان های دیگر گردشگری را رونق بخشید.

وی یادآور شد : با توجه به اینکه این جشنواره یک جشنواره دانش آموزی است که دانش آموزان با ذوق و خلاقیت خود به گِل ها شکل می دهند و نمود هایی از خلاقیت و ابتکار خود را به نمایش می گذارند لازم است هماهنگی های لازم در برگزاری آن صورت گیرد.

برگزاری جشنواره گِل با هدف معرفی بافت های تاریخی شهرستان میبد

دراین نشست اشاره شد این جشنواره گِل با هدف معرفی بافت تاریخی بیده ، روستای کندوان و بومکن ها و بومگردی ها برگزار می شود و اینکه توریست ها و گردشگران بیش از خود بناهای تاریخی نیاز به محتوا و برنامه های با هدف معرفی این بناها نیاز دارد.

بر برند سازی اماکن تاریخی با اندیشیدن تدابیر با توجه به پتانسیل های شهرستان نیز تاکید شد که می توان با برند سازی گردشگران و مردم  را به آن اماکن هدایت کرد و درآمد زایی از این اماکن را موجب شد.

همچنین آزاد بودن موضوع جشنواره و برجسته کردن آثار ممتاز با برگزاری نمایشگاهی از این آثار ، فراهم آوردن فضا برای حضور یافتن  پدران و مادران در کنار فرزندانشان در جشنواره و… مطرح شد.

میبد یک هزار و ۲۰۰ هکتاروسعت دارد و یک سوم شهر آن را  حدود ۴۰۰ هکتار باغ های هم پیوند و ۷۰۰ هکتار بافت تاریخی شکل می دهند.

ساختن سازه هایی از گل به دست هنرمندان این دیار و نیز سفال گری صنعتی هنری برخاسته و شکل یافته از گِل ازهنرصنعت های این شهرستان هستند.

گفتنی است جشنواره گِل با محوریت بخشداری بفروئیه برگزار می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا