اجتماعیاخبار روزروانشناسیسلامت

 بشر امروز محبت ورزیدن را در زندگی خود گم کرده است

بام میبد : احمد آبایی مشاور و کارشناس مسائل خانواده و از استاتید دانشگاه یزد در همایش چگونگی برقراری ارتباط موثر والدین با فرزندان که در دانشکده علوم قرآنی بفروئیه میبد بر گزار شد ، طی سخنانی، شاخص هایی که لازم است در زندگی مورد توجه قرار گیرد ، محبت کردن ، تکریم ، تمجید ، تحسین ، تشویق ، تمکین و احترام کردن برشمرد .

این استاد دانشگاه با عنوان اینکه محبت کردن شروطی دارد ، خاطر نشان نمود : محبت کردن باید بدون قید و شرط باشد ، با محبت کردن نمی توان معامله ، تجارت و داد و ستد نمود ، گذشته از آن ، محبت را باید ابراز نمود و آن را علنی کرد.

وی بیان کرد: ابراز محبت با چشم یکی از انواع محبت است که در ارتباط با آن باید گفت ، قطب انرژی بدن چشم است ، حرف زدن با چشم را باید آموخت ، چشم انسان باید حرف بزند ، هر فردی به خصوص ، جنس زن نیاز به دیده شدن دارد.

مشاور مسائل خانواده در ادامه تصریح نمود : اگر زن و شوهر از روی مهر به هم نگاه کنند ، آثار برکت در زندگی آنها حاری خواهد شد.

وی همچنین روشهای دیگر ابراز محبت را ،  دست دادن به هم ، حرف زدن ، گوش دادن و هدیه دادن برشمرد.

آبایی فراموش نکردن تاریخ تولد همسر و سالروز ازدواج را ضروری دانست و افزود : شما می توانید با خریدن گل ، شیرینی و هدیه از همسر خود قدردانی کنید.

وی تباه شدن در زندگی را به عواملی چون تنبیه ، تحقیر ، توهین ، تردید ، ترس ، تنفر و نبعیض مرتبط دانست و افزود : موفقیت نیز در گرو گفتن هفت میم تو محترمی ، تو محبوبی ، تو مهمی ، ، تو مفیدی ، تو مطرحی ، تو می توانی و تو می فهمی ، به همدیگر می باشد.

مشاور مسائل خانواده در ادامه گفت : باید مثل زنبور عسل بود نه مانند مگس ، در کمک به دیگری باید دست او را گرفت ، نه مچش را ، بدون مچ گیری باید نقاط قوت فرد را زیر ذره بین گذاشت.

وی ضمن برشمردن مواردی چون گیر ندادن ، دستور ندادن و نصیحت نکردن که باید از آنها برهیز کرد ، چیزهایی که می تواند پخته شدن در زندگی را به همراه داشته باشد ، نظیر کنترل احساسات ، حوصله کردن و نظر داشتن به خدا در تربیت فرزندان برشمرد.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت : یادگیری در تربیت باید به صورت نامرئی ، پنهان ، غیر مستقیم ، الگویی و ویترینی باشد.

آبایی همچنین سه شاخص سلامت شخصیت را مثبت اندیشی ، هنر گذشت و بخشش و پذیرش دیگران عنوان نمود.

گفتنی است همایش چگونگی برقراری ارتباط موثر والدین با فرزندان به همت پیش دبستانی مهتاب و مهد کودک قرانی بشری و همچنین اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد در دانشکده علوم قرآنی بفروئیه برگزار گردید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن