تاریخ: ۹:۴۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
برگزاری مراسم جشن نیکوکاری در دبیرستان فاطمیه میبد /تصاویر

مراسم نمادین جشن نیکوکاری با حضور مسئولین در دبیرستان فاطمیه میبد برگزار شد.

بام میبد : رئیس آموزش و پرورش میبد در این مراسم طی سخنانی گفت : امسال به صورت ویژه و استثنایی یک هزار و ۳۰۰ نفر از دانش آموزان آسیب پذیر از خانواده های طلاق ، زندانی ، بیماری های خاص و یتیم کارت یک میلیون و۵۰۰ هزار ریال  دریافت کردند.

محسن موحدی فرد با اشاره به اینکه ۱۳ میلیارد ریال جمع کمک های انجام شده به دانش آموزان است افزود: این حمایت انجام شد تا دانش آموزان همه عید نوروز را که با میلاد حضرت علی (ع) همراه شده با دل شاد جشن بگیرند .

وی در ادامه از نظم مثال زدنی آموزشگاه فاطمیه که اگرچه به عنوان مدرسه خاص نیست اما با توجه به موفقیت هایی که کسب کرده از بهترین دبیرستان های میبد است ، تشکر کرد.

مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان ميبد نیز در حاشیه برگزار این این مراسم به خبرنگاران گفت : این جشن هر ساله همزمان با سراسر کشور با هدف فرهنگ سازی برای دستگیری از نیازمندان برگزار می شود.

حسين زين الديني شعار جشن امسال را عیدی برای همه عنوان کرد و ادامه داد : خوشبختانه در سطح شهرستان میبد برنامه های خوبی برای مشارکت مردم در این جشن برگزار شده است به طوری که در روز ۱۵ اسفند جشن نیکوکاری در مدارس برگزار شد و روزبعد از آن در سطح شهر و روز جمعه نیزدر میعاد گاه نماز جمعه شاهد حضور مردم در این جشن خواهیم بود.

وی پایگاه های ایجاد شده درسطح شهر را برای جمع آوری کمک های مردمی ۱۵۸ پایگاه برشمرد که در در اولین فرصت کمک های جمع آوری شده بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

 مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان ميبد افزود : در سال گذشته مبلغ ۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون تومان جمع آوری شد و امسال نیز از مردم شهرستان درخواست می شود مردم نیازمند دریابند و دست یاری به طرف آنها بگیرند.

زین الدینی در ادامه از دیگر اهداف جشن را ترویج فرهنگ نفاق و نوعدوستی و مشارکت پذیری در بین دانش آموزان به عنوان یکی از محورها و بسترهای تربیت اجتماعی و آموزه های دینی و قرآنی ، کمک به دانش آموزان نیازمند ، پیشگیری و کاهش آسیب ها و برقراری عدالت اجتماعی و رفع تبعیض و فاصله طبقاتی عنوان کرد.

در ۱۳۴ مدرسه در شهرستان میبد جشن نیکوکاری برگزارگردید.

منبع : www.irna.ir/yazd