اخباراخبار اجتماعی

برگزاری جشنواره گل محمدی در میبد/ استفاده از فرصتها علی رغم محدودیتها

بمناسبت مبعث حضرت محمد (ص) جشنواره گل محمدی در شهرک صنعتی میبد برگزار شد .

بمناسبت مبعث حضرت محمد (ص) جشنواره گل محمدی با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌، فرماندار، مدیر کل امور بانوان و مدیرکل امور اجتماعی استانداری، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ، مسئولان شرکت شهرک صنعتی میبد و جمعی دیگر از مسئولین و علاقمندان در شهرک صنعتی میبد برگزار شد .

در این جشنواره مراسم گلاب گیری از اولین محصول گل محمدی گلخانه و مزرعه تحقیقاتی شهرک صنعتی که زیر نظر دکتر مفتاحی و جهاد کشاورزی میبد می باشد ، نیز صورت گرفت .

همچنین از چهار محصول گیاهی میبد تحت عناوین گلاب گل محمدی ، عرق به لیمو ، روغن گل محمدی اعلای میبد و روغن پنج مغز اعلای میبد رونمایی شد.

حسین فلاح فرماندار میبد در رابطه با برگزاری این جشنواره بیان کرد : این جشنواره به کمک شرکت شهرکها ، جهاد کشاورزی و مسئولین ادارات شکل گرفت و علی رغم اینکه بودجه و اعتبار خاصی هم نداشت ، خوشبختانه با همکاری اداراتی که حضور داشتند یک کار خوب و ارزشمندی انجام شد.

وی افزود : انشاالله این امر یک نگاه جدیدی را ایجاد کند که همه اعم از مردان و زنان دید کارآمد تری نسبت به فضای موجود داشته باشیم و از ظرفیتها و پتانسیل هایی که در اطرافمان است بتوانیم استفاده کنیم .

فرماندار میبد همچنین عنوان نمود: باید هنر ما این باشد که علی رغم محدودیت هایی که داریم از فرصتها استفاده کنیم و فرصتهایی که در محدودیتها است ، بتوانیم به نحو مطلوب استفاده نمائیم .

مدیر عامل شرکت صنعتی جهان آباد میبد نیز هدف برگزاری این جشنواره را فراهم سازی زیر ساخت برای جذب سرمایه گذار در حوزه سلامت به ویژه تولید و فرآوری گیاهان دارویی بیان کرد و افزود : این یک صنعت جایگزین است ، همچنین بومی سازی و تولید خانگی این محصولات گیاهی و دارویی در منازل به عنوان بخشی از اقتصاد خانواده از اهداف دیگر این جشنواره است .

وی افزود : اصلاح الگوی کشت با توجه به اقلیمی که در حال حاضر وجود دارد و پرورش گیاهانی که کم آب خواه و مقاوم به خشکی هستند هدف دیگری است که با برگزاری این مراسم دنبال می نماییم .

محمد رضا ماندگاری ادامه داد : با کشت گیاهان دارویی و گلخانه ای نشان دادیم که در کنار فضای زمخت صنعتی می توان کارهایی را انجام داد که باعث نشاط روح و لطافت باشد به بیانی دیگر صنعت و کشاورزی می تواند در کنار هم قرار گیرد .

آقایی مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی بیان کرد : سطح گلکاری شهرستان میبد بیش از یک هکتار است و به اندازه هرکیلو گل تر دو کیلو گلاب بدست می آید و از این نظر دارای ارزش اقتصادی است و نشان می دهد که می توان از گیاهان دارویی استفاده اقتصادی نمود.

وی افزود : هدف از کشت گیاهان دارویی با توجه به کم خواه آب بودنشان است که می توان با بالا بردن تولید آن در خانواده از ارزش اقتصادی کشت این گیاهان سود جست.

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا