تاریخ: ۱۹:۲۲ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
دوری از لطافت زبان شعر و هنر از دلایل آسیب های اجتماعی

یکی از راهکارهای احیای فرهنگ اصیل، معرفی مفاخر و تبلیغ و ترویج ابعاد وجودی زندگی آنها است. باشگاه خبرنگاران جوان : سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد دوری از لطافت زبان شعر و هنر را یکی از دلایل افزایش آسیب های اجتماعی و خشونت در جامعه بیان کرد و گفت: آشنایی با لطافت هنری اشعار و نیز […]

یکی از راهکارهای احیای فرهنگ اصیل، معرفی مفاخر و تبلیغ و ترویج ابعاد وجودی زندگی آنها است.

باشگاه خبرنگاران جوان : سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد دوری از لطافت زبان شعر و هنر را یکی از دلایل افزایش آسیب های اجتماعی و خشونت در جامعه بیان کرد و گفت: آشنایی با لطافت هنری اشعار و نیز ظرافت ها و مفاهیم غنی، درسی معنوی و اخلاقی است که باعث ظرفیت سازی در جامعه خواهد شد.

وی افزود: لازم است فضای جامعه را از ادبیات غنی پُر کرد؛ به این طریق که با برگزاری بزرگداشت ها زمینهٔ آشنایی با آثار بزرگان فرآهم گردد و زمینه ساز آشنایی جامعه با روحیات، منش و شخصیات آنان شود.

وی گفت: تداوم برگزاری مراسم های بزرگداشت برای مفاخر استان باعث می شود جنبه های شخصیتی آنها در بطن جامعه تأثیر بگذارد و به فرهنگسازی منجر شود.

میرمحمدی تصریح کرد: همان طور که آثار مفاخر در اقشار صاحب‌نظر تأثیر می گذارد این اثرگذاری شامل حال عموم جامعه نیز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از این رو تلاش استان شناساندن آثار بزرگان و گسترش ابعاد وجودی زندگی آنان در سطح جامعه است.

لازم به ذکر است: بزرگداشت محمدعلی ریاضی یزدی، شاعر یزدی و ابوالفضل زررویی نصرآباد، شاعر و پژوهشگر و طنزپرداز استان و کشور در دستور کار انجمن آثار و مفاخر استان قرار دارد.