تاریخ: ۱۹:۴۵ :: ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
بافت تاریخی یزد از مهمترین کانون‌های خطر در حوزه حوادث ساخت و ساز است

ريیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اظهار كرد: بافت تاریخی یزد و حاشیه‌نشینی‌های شهری و روستایی از مهمترین کانون‌های خطر در حوزه حوادث ساخت و ساز است. ريیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اظهار كرد: بافت تاریخی یزد و حاشیه‌نشینی‌های شهری و روستایی از مهمترین کانون‌های خطر در حوزه حوادث ساخت و ساز […]

ريیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اظهار كرد: بافت تاریخی یزد و حاشیه‌نشینی‌های شهری و روستایی از مهمترین کانون‌های خطر در حوزه حوادث ساخت و ساز است.

40651t

ريیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اظهار كرد: بافت تاریخی یزد و حاشیه‌نشینی‌های شهری و روستایی از مهمترین کانون‌های خطر در حوزه حوادث ساخت و ساز است.

به گزارش ايسنا ، “عليرضا فرشيد” با اشاره به برگزاری برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل، گفت: هدف اصلی این است که جامعه با اهمیت موضوع آشنا شود و با افزایش آگاهی، زمینه‌ي مشارکت مردم در این عرصه فراهم می‌شود.

وی افزود: مهمترین وظیفه‌ي ما در حوزه پدافند غیرعامل، هم‌افزایی ملی و آمادگی کامل برای رویارویی با حوادث طبیعی است که در بخش ساختمان ممکن است خسارات بزرگی به دنبال داشته باشد.

فرشید با اشاره به این که بافت تاریخی یزد به لحاظ ویژگی‌های آن و نیز حاشیه‌نشینی‌های شهری و روستایی از مهمترین کانون‌های خطر در حوزه حوادث ساخت و ساز است، افزود: تلاش در راستاي تحقق توسعه پايدار بدون توجه و ارزيابي درست از آسيب‌ها و تهديدهايي كه ممكن است با آن ها مواجه باشیم، امكان‌پذير نيست و نياز به برنامه‌ريزي درست و منطقي جهت مقابله با تهديدها در حوزه‌هاي مختلف امري ضروري است.

وی تربيت تخصصی نسل حاضر و نسل آینده‌ساز را ضروری توصیف کرد و گفت: با شناخت شرایط موجود، طراحی مانورها و دوره‌های آموزشی باید زمینه‌هایی را فراهم كنيم که در شرایط بحرانی به مردم و زیرساخت‌های موجود کمترین آسیب‌ها وارد شود.

فرشید با اشاره به این که مفهوم پدافند غیرعامل هنوز برای بسیاری از مردم و مسئولان شناخته شده نیست، تصریح کرد: واحد روابط عمومی سازمان باید تلاش کند با همکاری رسانه‌ها و انجام فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی و فرهنگی اطلاعات و حساسیت مردم را نسبت به ساختمان سازی فنی مهندسی افزایش دهد، ضمن این که دوره‌های مختلف آموزشی نیز برگزار شود.