تاریخ: ۲۰:۱۱ :: ۱۳۹۵/۰۸/۰۳
ثبت‌نام ۱۱ هزار یزدی برای سفر اربعین/ اعزام یزدی‌ها از مرز چزابه

مدیرکل حج و زیارت استان یزد گفت: تا این لحظه حدود ۱۱ هزار نفر از مردم یزد برای سفر اربعین به کربلای معلی و عتبات عالیات ثبت‌نام کرده‌اند و این آمار همچنان در حال افزایش است. خبرگزاری مهر : مدیرکل حج و زیارت استان یزد گفت: تا این لحظه حدود ۱۱ هزار نفر از مردم […]

مدیرکل حج و زیارت استان یزد گفت: تا این لحظه حدود ۱۱ هزار نفر از مردم یزد برای سفر اربعین به کربلای معلی و عتبات عالیات ثبت‌نام کرده‌اند و این آمار همچنان در حال افزایش است.

2243396

خبرگزاری مهر : مدیرکل حج و زیارت استان یزد گفت: تا این لحظه حدود ۱۱ هزار نفر از مردم یزد برای سفر اربعین به کربلای معلی و عتبات عالیات ثبت‌نام کرده‌اند و این آمار همچنان در حال افزایش است.
«علی‌اصغر شریفی» در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از دهه دوم محرم تاکنون روزانه حدود ۵۰۰ نفر از مردم یزد به دفاتر زیارتی مراجعه کرده‌ و برای شرکت در سفر معنوی اربعین به کربلای معلی و عتبات عالیات ثبت‌نام کرده اند.

وی عنوان کرد: این آمار تا آخرین ساعات روز گذشته به ۱۰ هزار و ۸۳۰ نفر و تا این لحظه به حدود ۱۱ هزار نفر رسیده که به طور قطع باز هم شاهد افزایش آن خواهیم بود.

صدور ویزا از اصفهان، عبور از مرز چزابه

شریفی با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سال گذشته یزدی‌ها از مرز چزابه وارد کشور عراق می‌شوند، افزود: استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان از مرز چزابه وارد عراق می‌شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان یزد با اشاره به اینکه صدور ویزای زائران یزدی از استان اصفهان انجام می‌شود، عنوان کرد: زائران برای تسریع در دریافت ویزا هرچه سریع‌تر به دفاتر زیارتی مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهند تا برای صدور ویزا از طریق حج و زیارت اقدام شود.

مردم تحویل مدارک برای صدور ویزا را به روزهای پایانی موکول نکنند

وی از مردم یزد خواست: تحویل مدارک را به روزهای پایانی موکول نکنند زیرا ممکن است در زمینه صدور ویزا با مشکلاتی مواجه شویم.

شریفی تاکید کرد: تنها افرادی می توانند به این سفر اعزام شوند که از طریق سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir مراجعه کرده باشند که این اقدام از طریق دفاتر زیارتی انجام می‌شود.

وی همچنین به زائران توصیه کرد: برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها نسبت به تزریق واکسن مننژیت و آنفولانزا در مراکز بهداشتی و درمانی هلال احمر اقدام کنند تا در طول سفر با بیماری‌های شایع مواجه نشوند.