تاریخ: ۱۴:۲۶ :: ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
شرکت‌های دانش‌محور دریزد مستقر می‌شوند/ایجاد شهرک تخصصی الکترونیک

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد گفت: شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات در شهرک صنعتی یزد به منظور استقرار شرکت‌های دانش‌محور در حال راه اندازی است. خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد گفت: شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات در شهرک صنعتی یزد به منظور استقرار شرکت‌های دانش‌محور در حال راه اندازی […]

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد گفت: شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات در شهرک صنعتی یزد به منظور استقرار شرکت‌های دانش‌محور در حال راه اندازی است.

756383

خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد گفت: شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات در شهرک صنعتی یزد به منظور استقرار شرکت‌های دانش‌محور در حال راه اندازی است.
سیدمسعود عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه برنامه توسعه صنعتی یزد به سمت توسعه صنایع آی‌تی و های‌تک است، اظهار داشت: برای ایجاد صنایع دانش‌بنیان و شرکت‌های دانش محور باید زیرساخت‌ها فراهم می‌شد که این اقدام اکنون در شهرک صنعتی یزد در حال انجام است.

وی افزود: شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات می تواند زمینه را برای جذب سرمایه گذاران در این حوزه فراهم کند.

عظیمی بیان کرد: اولویت استان یزد اکنون جذب سرمایه گذار در حوزه صنایع های تک و کم آبخواه است و ایجاد این شهرک می تواند زمینه ساز و تسریع کننده این حرکت باشد.

عظیمی افزود: در حال حاضر شهرک IT در کشورهایی مانند مالزی، تایلند و اندونزی فعال هستند و زمینه اشتغال و ایجاد صنایع دانش بنیان را فراهم کرده اند.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان استان یزد در جذب سرمایه گذاران خارجی بیان داشت: با توجه به رویکرد حمایتی دولت از صنایع های‌تک و دانش بنیان، با آماده سازی شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات در استان یزد می توانیم در آینده نزدیک شاهد حضور شرکت های دانش محور در این استان باشیم.

عظیمی ادامه داد: توسعه صنایع نوین با ارزش افزوده بالا بر اساس سند توسعه استان، جذب و نگهداری نخبگان استانی، کمک به تجاری سازی اختراعات و ابتکارات همچنین ایجاد زمینه استقرار واحدهای تولیدی دانش بنیان از مهمترین اهداف ایجاد این شهرک تخصصی در استان یزد است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد یادآور شد: هم اکنون زمینی به مساحت ۵۰ هکتار جنب شهرک صنعتی یزد برای این کار اختصاص یافته است و برخی از زیرساخت های لازم از قبیل ایجاد خیابان و معابر دسترسی، ساخت مخازن زمینی و هوایی آب، ایجاد شبکه برق داخلی شهرک به اتمام رسیده و یا در مراحل پایانی کار است.

وی افزود: در صورتی که اعتبار لازم برای اجرای زیرساخت های مورد نیاز این شهرک فراهم شود، واگذاری زمین به سرمایه گذاران در آینده ای نزدیک فراهم خواهد شد.