تاریخ: ۱۳:۵۵ :: ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
میبد پایلوت طرح گواهینامه پیش از ازدواج

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان در نشستی از اجرای طرح گواهینامه پیش از ازدواج برای نخستین بار در شهرستان میبد به‌عنوان پایلوت این طرح خبر داد. معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان در نشستی از اجرای طرح گواهینامه پیش از ازدواج برای نخستین بار در شهرستان میبد به‌عنوان پایلوت این طرح خبر […]

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان در نشستی از اجرای طرح گواهینامه پیش از ازدواج برای نخستین بار در شهرستان میبد به‌عنوان پایلوت این طرح خبر داد.

photo_2016-10-22_12-08-10

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان در نشستی از اجرای طرح گواهینامه پیش از ازدواج برای نخستین بار در شهرستان میبد به‌عنوان پایلوت این طرح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دکتر صادقی پور هدف از اجرای این طرح را کاهش اختلافات خانوادگی، پیشگیری از ازدواج‌های ناخواسته، شناسایی گلوگاه‌های آموزشی و تقویت اصول دین‌داری برشمرد.
وی بابیان اینکه این طرح قرار است به‌صورت رایگان برای جامعه هدف در شهرستان میبد به اجرا دربیاید افزود: برای اجرایی شدن برنامه‌های آموزشی به‌صورت مقدماتی و پیشرفته در مرحله اول تمرکز روز داوطلبان است اما برای برگزاری دوره‌های آموزشی باید از سنین پایین شروع شود.
معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان دقت در انتخاب مربیان، برگزاری دوره آموزشی زوجین از طریق واحد میانجیگری دادگستری، برپایی نمایشگاه فلسفه زوجیت، طراحی مراکز یادگیری به همکاری کانون مساجد تأکید کرد.
معاون فرماندارمیبد هم در این نشست بابیان اینکه هر فرد برای ازدواج و تشکیل خانواده موفق نیاز به آموزش دارد افزود: هرچه بتوانیم از ازدواج‌های ناموفق بکاهیم درواقع از طلاق و فرزندان تک سرپرست و بی‌سرپرست کاسته‌ایم.