تاریخ: ۸:۵۸ :: ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
رشد ۱۴۴ درصدی کمک‌های مردم یزد در طرح محسنین

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد از افزایش ۴۴ درصدی کمک‌های مردم این استان در طرح محسنین خبر داد. معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد از افزایش ۴۴ درصدی کمک‌های مردم این استان در طرح محسنین خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان یزد، […]

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد از افزایش ۴۴ درصدی کمک‌های مردم این استان در طرح محسنین خبر داد.

733131

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد از افزایش ۴۴ درصدی کمک‌های مردم این استان در طرح محسنین خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان یزد، غلامرضا مشعل‌چی اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال حامیان نیکوکار یزدی با اهدای بیش از ۴ میلیارد و ۳۴۳ میلیون ریال به خانواده‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان یزد در قالب طرح محسنین، رشد ۱۴۴ درصدی کمک‌های نقدی و غیر نقدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم زدند.

وی با بیان اینکه طرح محسنین از جمله طرح‌های مشارکتی کمیته امداد برای حمایت از خانواده‌های نیازمند غیریتیم دارای سرپرست بیمار و ازکار افتاده است، تصریح کرد: هم‌اکنون افزون بر ۴ هزار حامی نیکوکار در استان یزد حمایت هزار و ۱۰۱ خانوار را در قالب طرح محسنین عهده‌دار هستند.

مشعل‌چی با بیان اینکه سرانه ماهانه پرداختی به هر مددجو در قالب طرح محسنین بیش از ۴۳۲ هزار ریال است، افزود: طرح‌های دیگر کمیته امداد نیز از مشارکت خوب مردم خداجوی استان یزد بهره‌مند هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به مشارکت خوب حامیان نیکوکار استان یزد در طرح اکرام بیان کرد: حامیان نیکوکار استان یزد طی شش ماهه ابتدای سال جاری بیش از ۲۰ میلیارد و ۶۹۵ میلیون ریال در قالب طرح اکرام ایتام به ایتام تحت تکفل خود اهدا کردند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۳ هزار و ۷۵۰ حامی نیکوکار سرپرستی هزار و ۵۸۴ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد را در قالب طرح اکرام عهده‌دار هستند، افزود: طرح اکرام ایتام یکی از طرح‌های فعال در حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۳۰۰ هزار ریال به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم تحت پوشش را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده‌دار شوند.