تاریخ: ۲۰:۲۵ :: ۱۳۹۵/۰۷/۲۲
۳۰۰ گردشگر خارجی در برنامه‌های عزاداری یزد حضور یافتند

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]یزد ـ مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» گفت: در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی یزد ۳۰۰ گردشگر خارجی از ۱۶ کشور جهان حضور یافتند.[/box] یزد ـ مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» گفت: در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی یزد ۳۰۰ گردشگر خارجی از ۱۶ کشور جهان حضور […]

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]یزد ـ مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» گفت: در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی یزد ۳۰۰ گردشگر خارجی از ۱۶ کشور جهان حضور یافتند.[/box]

2241071

یزد ـ مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» گفت: در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی یزد ۳۰۰ گردشگر خارجی از ۱۶ کشور جهان حضور یافتند.
«سیدحسن حسینی» در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مراسم عزاداری یزدی‌ها به ویژه نخل برداری در اغلب کشورهای دنیا به ویژه کشورهای اروپایی و آسیای شرقی از شهرت ویژه ای برخوردار شده و تصاویر و فیلم‌های ضبط شده توسط گردشگران سال‌های قبل، هر سال تعداد بیشتری را از کشورهای مختلف راهی یزد می کند.

وی عنوان کرد: امسال نیز گردشگرانی از کشورهای ایتالیا، آلمان، اسپانیا، چین، ژاپن، دانمارک و … در مراسم‌های عزاداری یزدی‌ها حضور یافتند.

حسینی بیان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و هماهنگی های به عمل آمده، این گردشگران از مراسم نخل برداری روز عاشورا در حسینیه سفید شهرستان اشکذر، مراسم نخل برداری شهرستان تفت و مراسم عزاداری شهرستان مهریز حضور یافتند.

وی افزود: مبلغان و کارشناسان مذهبی مسلط به زبان‌های خارجی نیز این گروه را برای پاسخ به سئوالات و شبهات آنها همراهی کردند.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» یادآور شد: این حرکت فرهنگی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، انجمن راهنمایان تور، کمیته گردشگری معنوی سازمان میراث فرهنگی و سازمان اتوبوسرانی یزد انجام گرفت.

حسینی با اشاره به استقبال خوب گردشگران از این برنامه ها و جذابیت بالای مراسم عزاداری برای آنها گفت: برخی مسائل نظیر ذبح دام در مقابل دسته های عزاداری و در فضای باز و غیربهداشتی و انظار مردم برای گردشگران سئوال برانگیز و مبهم بود که امیدواریم بتوانیم این برنامه ها را با مدیریت بهتری به فضاهای بهداشتی هدایت کنیم.