تاریخ: ۱:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
جشن قرآنی نونهالان پیش دبستانی و مهد قرانی مهتاب و بشری میبد/ لزوم آموختن مهارتهای ده گانه زندگی

به مناسبت تولد حضرت رقیه (س) جشن مسابقات شکوفه های نور در محل پیش دبستانی مهتاب واقع در ساختمان سابق اداره آموزش و پرورش با حضور سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد برگزار گردید.

بام میبد: در این مراسم قرآنی با شکوه با حضور برندگان از کلاسهای پیش دبستانی مهتاب و بشری و مادران نونهالان ، رئیس اداره بهزیستی میبد ضمن تشکر از مدیریت پیش دبستانی و مربیان آن ، بیان کرد : آینده کودکان ما در این سنین رقم می خورد و لازم است با توجه به اینکه شخصیت و ایجاد مهارت در این برهه زمانی از زندگی شکل می گیرد ، برای اینکه بچه های ما کمتر دچار آسیب های اجتماعی که وجود دارد ، شوند ، لازم در این سنین بر روی آنها سرمایه گذاری و کار شود.

وی افزود: به واقع مهد کودک ها و پیش دبستانی های میبد نسبت به جاهای دیگر، کارشان خوب است و تلاش هم می شود که با استفاده از اساتید حوزه و دانشگاه در حوزه های مختلف هوش اخلاقی و هوش هیجانی کار شود و در خواست می شود که هم بچه ها و هم بزرگسالان در جهت آموختن آنچه در کارگاه ها آموزش داده می شود ، برآیند.

فلاح با اشاره به اینکه ما از مباحث پیشگیری غافل هستیم ،عنوان نمود : آموختن مهارتهای ده گانه زندگی چون ،خود آگاهی ، کنترل خشم ، تفکر خلاق ، حل مسئله ، تصمیم گیری و… مهارتهایی است که هم کودکان لازم است بیاموزند و هم بزرگترها و قطعا اگر این مهارتها را یاد بگیریم در آینده بهتر می توانیم زندگی کنیم .

وی در ادامه به شرکت در کلاسهای مختلفی که اداره بهزیستی در زمینه های تربیت و فرزند پروری برگزار می کند و به خصوص در زمینه دانشنامه ازدواج که به رایگان الفبای ازدواج و زندگی را یاد می دهند ، با توجه به اینکه بیشتر طلاقهایی که رخ می دهد به عدم آگاهی، شناخت و عدم انتخاب صحیح در زندگی برمی گردد ، توصیه نمود.

در این برنامه که همراه با اجرای مسابقه و برنامه های شاد توسط شیخ مجتبی دهقانی بود، به اسامی رقیه هدیه ویژه داده شد.

همچنین به تمامی برندگان مرحله اول تندیس قرانی و هدیه ای به رسم یاد بود اهدا گردید.

گفتنی است ، در مرحله اول بیش از۱۲۰ نفر از نونهالان در مسابقات شرکت نمودند و۳۰ نفر برتر از ۶ کلاس نونهالان پیش دبستانی به مرحله دوم راه یافتند .