تاریخ: ۱۶:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
برگزاری جشنواره گل محمدی  در شهرک صنعتی جهان آباد میبد/ کاشت گیاهان کم آب خواه گامی موثر  و ارزشمند در بهینه مصرف کردن آب

فرماندار میبد در جشنواره گل محمدی که در شهرک جهان آباد میبد برگزار شد کاشت گیاهان کم آب خواه را با توجه به مسئله بحران آب در شهرستان میبد گامی بسیار موثر و ارزشمند در بهینه مصرف کردن آب توصیف نمود.

بام میبد : حسین فلاح فرماندار میبد در این جشنواره که با حضور مسئولین شهرستان میبد و استان یزد برگزار شد ، بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص کاشت گیاهان کم آب خواه ، با توجه به مسئله بحران آب و نیز مصرف ۹۰۰ لیتر در ثانیه مصرف آب کشاورزی در میبد ، تاکید نمود.

وی گفت : با اینکه این کاری عمل گرایانه به صورت کامل نیست اما شروع بسیار خوبی است به خصوص که بانوان نیز در این زمینه قدم های خوبی برداشته اند و به کشت گیاهان داروی و فراوری از آن مشغول هستند و باید گفت که همه اینها اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی هست.

فرماندار میبد همچنین اظهار امیدواری نمود که انشاالله بتوانیم با کمک هم داشته هایمان را برای نسل آینده حفظ نماییم و برای آنها امانت دار خوبی باشیم.

گفتنی است این جشنواره همراه با گلاب گیری و آموزش آن به دانش آموزان و علاقمندان به یادگیری آن و همچنین برگزاری نمایشگاهی از فراورده های گیاهی بود.

در این مراسم  که به همت مدیریت شهرک صنعتی میبد ، جهاد دانشگاهی  و جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد ، مسئولین دفتر امور بانوان فرمانداری میبد و استانداری یزد نیز حضور داشتند.