تاریخ: ۳:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
توزیع ۲۰۰۰ نهال گل محمدی در سطح شهرستان میبد

جهاد کشاورزی شهرستان میبد در راستای تغییر الگوی کشت به سمت کاشت گیاهان کم آب خواه 2000 نهال گل محمدی را در سطح شهرستان میبد توزیع نمود.

بام میبد : سمیه اسماعیلی کیا کارشناس مسئول جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه از این تعداد نهال ، ۷۰۰ اصله آن در منطقه ندوشن کشت شده است ، اظهار امیدواری نمود که از کاشت این نهال ها در آنجا نتایج خوبی گرفته شود ، همانطور که تا به حال نیز کشت این نهال در ندوشن و مناطق اطراف آن مانند سعدآباد، علویه و نیوک نتیجه بخش بوده است .

وی افزود: کشت گل محمدی با آب و هوای کوهستانی سازگارتر است ، اما در شهر میبد هم کاشت این گل جواب داده است ، همانطور که در شهرک صنعتی نیز باغی از گل محمدی ایجاد شده  و به دنبال آن در سال گذشته نیز با چیدن گلهایی که از این باغ صورت گرفت ، جشنواره گلاب گیری هم برگزار شد.

اسماعیلی کیا همچنین توزیع گل محمدی را بین کشاورزان و زنان خانه دار نیز عنوان نمود که با کشت و پرورش آن می توانند به سمت گلاب گیری نیز رفته و از این طریق برای خود درآمدزایی هم داشته باشند.

کارشناس مسئول جهاد کشاورزی در ادامه اظهار داشت : با توجه به منطقه آب و هوایی که میبد دارد ، میتوان برداشت گل محمدی را در ماه فروردین در این شهرستان داشت و به دنبال آن جشنواره هایی نیز ترتیب داد تا در آن افراد بتوانند محصولات خود را در زمینه گلاب گیری عرضه نموده و درآمد زایی داشته باشند.

گفتنی باغ گل محمدی احداث شده در شهرک صنعتی جهان آباد میبد و گلخانه ای که در آنجا احداث شده است با جذابیتی که به وجود آورده و صنعت و کشاورزی را با هم عجین نموده ، در ایام ماه فروردین مورد بازدید دانش آموزان مدارس نیز در جهت آشنایی آنها با فضای سبزی که می توان در شهر و محل زندگی با همتی که به عمل آورده می شود ، داشت و از مزایای بسیار آن استفاده کرد، قرار می گیرد.