تاریخ: ۳:۲۹ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
برگزاری نخستین همایش هنرمندان شهر خورشید / لزوم توجه ویژه به فرهنگ و هنر

فرماندار میبد در نخستین همایش هنرمندان شهر خورشید که به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی برگزار شد ، لزوم توجه ویژه به فرهنگ و هنر و همچنین هنرمندان را یاد آور شد.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد، فرماندار میبد در این همایش با اشاره به اینکه باید از هنر در مسیر تحولات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به نحو شایسته ای استفاده کرد، اظهار داشت : هنر در میبد دارای ریشه غنی است و هنرمندان صاحب نامی در این شهرستان حضور دارند که از سرمایه‌های کشور و استان محسوب می شوند، شهرستان میبد از ظرفیت های بالایی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار است و باید بسترهای لازم حمایت از جامعه هنری آن را فراهم کرد.

حسین فلاح تصریح کرد : هر فعالیت و کاری که در جامعه بخواهد انجام شود پایه فرهنگی دارد از این رو باید به فرهنگ و هنر توجه ویژه داشت و باید در قالب هنر ، فرهنگ و مسایل فرهنگی را جا انداخت و از قابلیت هنر و هنرمندان در توسعه فرهنگی و هنری شهرستان استفاده کرد و باید تلاش شود میبد به جایگاه واقعی خود برسد.

فرماندار میبد همچنین با اشاره به اثرات مفید هنر در جامعه از هنرمندان خواست در جهت تعالی و نشاط‌ آفرینی در جامعه با رعایت موازین شرعی و عرفی گام بردارند.

وی افزود: شهرستان میبد طی سالهای اخیر پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در حوزه های مختلف هنری داشته است و این در حالی است که ما در سال‌های قبل حتی برای استفاده از یک مجری برای اجرای یک برنامه با مشکل روبرو بودیم.

فرماندار در پایان اظهار داشت: برداشتن گام های مثبت برای هنرمندان وظیفه همگان است زیرا هنرمندان از محورهای توسعه هر منطقه به شمار آمده و دولت در کنار مسئولان برای شکوفایی استعدادهای هنرمندان گام های مثبتی بر خواهد داشت.

گفتنی است ، به منظور ارج نهادن به هنر متعالی، ارتقا و ترویج هنر انقلابی و نیز ایجاد همدلی، همفکری، وحدت بین هنرمندان، ارتباط بیشتر بین مسئولین و هنرمندان و تعالی افکار اولین همایش هنرمندان شهر خورشید همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی و درسالروز شهید اهل قلم شهیدمرتضی آوینی در محل سالن ستاره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد برگزار شد.

در این آیین از پدر شهیدان محسنی فر، حجت الاسلام زکریا اخلاقی در زمینه شعر، امیر حسین شفیعی در زمینه خوشنویسی تجلیل شد. همچنین تشکیل سرای هنرمندان و صندوق حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری از دیگر برنامه های این همایش بوده و قرار شد این همایش هرساله و درهمین ایام برگزار شود.

در پایان مراسم نیز حجت الاسلام علیرضا آقایی رییس شورای اسلامی شهر میبد نیز به تشریح همکاری این شورا در جهت حمایت از هنرمندان پرداخت.

لازم به ذکر است این همایش به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میبد و با همکاری دفتر امام جمعه محترم، شهرداری و شورای اسلامی شهر و فرمانداری میبد برگزار گردید.

نمایشگاهی از آثار دانش آموزان هنرستان هنرهای زیبا در میبد نیز در حاشیه برگزاری همایش هنرمندان شهر خورشید ، برپا گردید.