سید محسن فلاح رئیس بهزیستی میبد:
تاریخ: ۱۶:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
همایش اتیسم در میبد برگزار خواهد شد

همایش اتیسم با تدریس دکتر محمد حسن فلاح وبا همکاری موسسه جامعه معلولین 26فروردین ماه ساعت 17عصر در سالن همایش فرمانداری برگزار خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان میبد ؛ سید محسن فلاح با بیان این خبر افزود: تا به حال بیش از ۲۰کودک مبتلا به اتیسم در شهرستان شناسایی شده اند که تحت پوشش بهزیستی میبد می باشند.

وی عنوان کرد: اتیسم یک بیماری و یا معلولیت نیست ، بلکه طیف گسترده ای از اختلالاتی رفتاری از جمله در خود ماندگی، نداشتن ارتباط کلامی و چشمی، پاسخ ناهنجار دادن به محرک های خارجی، پرخاشگری و اختلالات رفتاری است.

فلاح در خصوص شناسایی نشدن طیف گسترده ای از کودکان مبتلا به اختلالات اتیسم در گذشته یادآور شد: نبود آموزش های پزشکی مناسب در خصوص آشنایی با علایم این بیماری و همچنین نبود تست های استاندارد از مهترین دلایل شناسایی نشدن کودکان مبتلا به این بیماری در گذشته بوده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای ‘برنامه ملی مداخله اتیسم’ که با همکاری وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی کشور و سازمان آموزش استثنایی قرار است انجام شود ، شاهد گام های مثبتی در جهت شناسایی کودکان مبتلا به اتیسم باشیم.

رئیس اداره بهزیستی میبد هدف اصلی بهزیستی را در حمایت از کودکان اتیسم و معلولان ، توانمند کردن این افراد عنوان کرد و افزود: سایر سازمان ها و نهادهای آموزشی مانند آموزش و پرورش، مراکز فنی و حرفه ای نیز باید برای آموزش این عزیزان همکاری کنند.

فلاح بر شرکت کلیه همشهریان شهرستان میبد ، اردکان و خانواده های این کودکان در همایشی که با موضوع اتیسم در محل فرمانداری وبا تدریس دکتر فلاح در تاریخ ۲۶فروردین ماه برگزار می گردد،تاکید نمود.

لازم به توضیح می باشد شعار امسال سازمان ملل متحد در روز جهانی اتیسم((روز جهانی آگاه سازی اتیسم با تمرکز بر توانمندی سازی زنان و دختران دارای اختلال طیف اتیسم)) می باشد.