تاریخ: ۸:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
برگزاری دوره آموزشی تخصصی فیلمسازی در میبد

دوره آموزش تخصصی فیلمسازی در مجتمع هنری آرین و مجموعه فرهنگی امام جعفر صادق علیه السلام میبد با هدف بالا بردن سطح آگاهی تصویربرداران میبدی و اردکانی در حال برگزاری است.

بام میبد : ناصر دهقانی مسئول برپایی این دوره ، با اعلام این خبر ، افزود: ما تمام ابزار مورد نیاز جهت ساخت یک سریال یا یک فیلم سینمایی را در شهرستان میبد داریم اما متخصصی که در این زمینه بتواند فیلم ماندگاری را در میبد به جا بگذارد ، کم داریم از این رو با کمک دوستانی که در این زمینه فعالیت دارند ، تصمیم به برگزاری این دوره آموزشی تخصصی با هزینه ای اندک گرفتیم تا علاقه مندان در این رشته بتوانند بدون هیچ دغدغه ای در این دوره ثبت نام نمایند.

وی اظهار داشت: در این دوره تخصصی وسایلی همچون کرین، پروژیپ، اسلایدر، نورپردازی، صدابرداری، دوربین اسمو، دوربین گوپرو، هلی شات، مت باکس، رونین ام ایکس و انواع پایه ها توسط استاد علیرضا دباغی نژآد در ۸ جلسه سه ساعته آموزش داده می شود.

دهقانی افزود : در طی برگزاری این دوره آموزشی تخصصی فیلمسازی از تجربه های اساتید بنام شهرستان میبد و استان یزد همچون امیر حاجی ده آبادی، سید ناصر امامی میبدی، عبدالرحیم آقایی میبدی استفاده و بهره های فراوانی گرفته شد.

وی در ادامه گفت: این دوره آموزشی ابتدای راه ما هست و ما تصمیم داریم بعد از طی این دوره آموزشی که برای اولین بار در میبدبرگزار شد ، دوره آموزشی تخصصی فیلمبرداری با دوربین های عکاسی اس ال آر را نیز برگزار نماییم.

گفتنی است این دوره آموزشی تخصصی فیلمسازی به همت دفتر فنی تولید فیلم و برنامه های تلویزیونی ایساتیس میبد و با همکاری استودیو عکس و فیلم چشم رنگی شهرستان میبد در مجتمع هنری آرین واقع در میبد ، بارجین روبروی جنت الحسین و همچنین در مکان مجموعه فرهنگی امام جعفر صادق علیه السلام میبد واقع در نبش میدان هلال احمر این شهرستان ، با حضور ۲۶ نفر از هنرمندان میبدی و اردکانی در دو نوبت صبح و عصر در حال برگزاری است.