کارشناس مسئول آسیب های اجتماعی بهزیستی استان یزد:
تاریخ: ۲۰:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
توجه به مسائل جنسی بچه ها تابویی است در جامعه که از آن فرار می کنیم

کارشناس مسئول آسیب های اجتماعی بهزیستی استان یزد ، توجه به مسائل جنسی بچه ها را یک تابو در جامعه دانست و آن را به عنوان چیزی یاد کرد که از آن فرار می کنیم.

بام میبد : سید محمد رضا قائم محمدی مشاور خانواده و کارشناس مسئول آسیب های اجتماعی بهزیستی استان یزد در حاشیه برگزاری کلاس فرزند پروری برای مربیان مهدهای کودک و بهزیستی در محل اداره بهزیستی استان یزد با بیان اینکه فرزند پروری اصول تربیت فرزند را به خانواده و مربیان مهد های کودک و پیش دبستانی آموزش می دهد، گفت : در زمینه تربیت فرزند مبحثی به عنوان تربیت جنسی فرزندان را با توجه به ابهامهایی که در مورد مسائل جنسی که برای آنها در سنین قبل از بلوغ و بیشتر از سن سه سالگی ، پیش می آید ، داریم .

وی افزود : به عنوان مثال دیدن بدن برادر کوچک ، متوجه شدن تفاوت بین پدر و مادر ، کلماتی که در هنگام جستجوی مطالب به طور ناخواسته در اینترنت به آن بر می خورد ، این ابهامات را موجب می شود و این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و بر ما لازم می شود که بخشی از مسائل تربیتی را به موضوع تربیت جنسی اختصاص دهیم .

کارشناس مسئول آسیب های اجتماعی بهزیستی استان یزد اظهار داشت : ما باید چگونگی جواب دادن به سوالاتی که در زمینه مسائل جنسی برای بچه ها پیش می آید ، را بدانیم و اینکه چه کاری انجام دهیم که بچه ها به عنوان پدر و مادر به ما اعتماد داشته باشند .

وی در ادامه افزود: فرزندان به دلیل عدم اعتماد به والدین جواب سوالاتی که برایشان پیش می آید را در بیرون از محیط خانه و از افراد دیگر پرس و جو می کنند ، آنها نمی دانند کسی به جز پدر و مادر نباید و حق ندارد بدنشان را ببیند و یا دست به بدنشان بزند ، هیچ کدام از بچه های ما از حریم خصوصی اطلاعی ندارند و… و علت همه اینها ، به این امر بر می گردد که ما به آنها آگاهی نداده ایم.

این مشاور خانواده تصریح نمود : ما متاسفانه از توجه به مسائل جنسی فرزندان فرار می کنیم و این فرار عاملی می شود که فرزند ما جواب ابهامات خود را از دیگران پرس و جو کند و به دببال جواب های انحرافی که به او خواهند داد ، ممکن است او را به سمت اخلاق های انحرافی و انحراف جنسی بکشاند و یا مورد استثمار جنسی قرار گیرد و به دنبال آن ، با افتادن در مسیر آلودگی جنسی ،  موجباتی نیز فراهم شود که مورد تهدید دیگران قرار گرفته و از نقطه ضعفهایی که برایش به وجود می آید ، ترس داشته باشد.

وی گفت : پدر و مادر باید بتوانند اعتماد بچه ها را در بیان سوالاتی که برایشان پیش می آید را جلب نمایند ، و چگونگی جواب دادن به سوالات را نیز بدانند.

گفتنی است صبح امروز ، برگزاری کلاس فرزند پروری برای مربیان مهدهای کودک و پیش دبستانی در اداره بهزیستی میبد با استقبال خوبی که از آن صورت گرفته است ، برای چندمین بار برگزار شد.