تاریخ: ۱۵:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
تصاویری از ارائه توانمندیهای کارآفرینان درنمایشگاه آسیاب آبی بیده در شهرستان میبد/ بازدید مسئولین و فعالان گردشگری از آسیاب آبی بیده

عصر دیروز آسیاب آبی ببده که با حضور فعالین در حوزه صنایع دستی و کارآفرینی رونقی به خود گرفته است ، مورد بازدید مسئولین و فعالان گردشگری میبد در روز بزرگداشت میبد قرار گرفت.

بام میبد : عصر دیروز مسئولین استان یزد و شهرستان میبد و همچنین فعالان در حوزه گردشگری میبد و استان یزد از آسیاب آبی بیده که با حضور فعالین در حوزه صنایع دستی و کارآفرینی رونقی به خود گرفته است، در روز بزرگداشت میبد که از طرف اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان انتخاب گردیده ، بازدید نمودند.

گفتنی است ، این نمایشگاه بنا بر تصمیم گیری دهیاری بیده نسبت به ایجاد بازارچه ای در محوطه آسیاب بیده و با همت و حمایت شرکت تعاونی بانوان در محوطه آسیاب آبی راه اندازی گردیده است.

طیبه السادات حظیره ای مدیر عامل شرکت تعاونی بانوان میبد (نسیم بهار خاتون ) که شرکتی است حامی اشتغال خانگی ، تولید و اشتغال فراگیر، در خصوص برگزاری نمایشگاه بیان کرد : شرکت تعاونی با اطلاع رسانی و از طریق شماره تلفن هایی که از فعالین در حوزه استغال خانگی و تولید و اشتغال فراگیر در احتیار داشت ، از ابتدای اسفند تدارک دید که جمعی از هنرمندان برای عرضه و فروش محصولات خود در اینجا گرد آیند و در این راستا سعی شد از حضور هنرمندان فعال در زمینه های گوناگون به طور موازی جلوگیری شود و هرکسی در رشته ای خاص در این جشنواره شرکت نماید.

وی افزود : محصولات هنرمندان و کارآفرینان در ۱۳ غرفه و در زمینه های گوناگون صنایع دستی و محصولات غذایی و با لحاظ کردن تنوع رشته ها ، ارائه گردیده است.

حظیره ای به برنامه هایی که در ایام نوروز در محل آسیاب بیده اجرا می شود ، نیز نظیر تور شتر سواری که مسافران با سوار شدن بر شتر مسیری را از کاروانسرای شاه عباسی طی می کنند تا به آسیاب آبی بیده برسند و از این جا نیز دیدن کنند ، اجرای موسیقی زنده با اجرای هنرمندان کشوری و اجرای تئاتر ،  اشاره نمود.

محصولات ارائه شده در این نمایشگاه ، انواع ترشیجات خانگی ، شیرینی ، صنایع دستی ، طراحی و نقاشی ، آباژوهای نمکی ، آشپزی و… می باشد.