تاریخ: ۲۳:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
راه اندازی نمایشگاه توانمندی های بانوان در خانه تاریخی آقا فتح الله در شهیدیه

صبح امروز نمایشگاه توانمندی های بانوان در خانه تاریخی آقا فتح الله در شهیدیه راه اندازی شد.

بام میبد : جواد غلامزاده مسئول پایگاه بسیج علمی قمربنی هاشم(ع) و مسئول برگزاری این نمایشگاه ، مخاطب نمایشگاه را خانواده ها عنوان نمود که می توانند از نمایشگاه که در آن توانمندیهای هنری و مهارتی بانوان ارائه شده و همچنین صنایع دستی که در فضایی شاد و سنتی به نمایش گذاشته شده ، بازدید نمایند.

وی گفت : در این مکان که به مدت چند سال است در اختیار پایگاه بسیج علمی قمر بنی هاشم (ع) قرار داده شده است ، اولین دبستان شهیدیه در مقطع اول در آن دایر بوده و حال ما نیز در اینجا در کنار نمایشگاه ، گروه های فرهنگی نظیر گروه عادیات را داریم که برای آنها  فضای درسی را به وجود آورده ایم که در قالب تئاتر به ارائه هنر خود بپردازند.

غلامزاده در ادامه گفت : در نمایشگاه بانوان نیز که به همت خانم ذوالفقاری فرمانده پایگاه ام ابیها دایر شده روعن های گیاهی و محصولات غذایی ، همچنین صنایع دستی که هنر دست بانوان است ، ارائه گردیده است ، صنایع دیگر دستی به نمایش گذاشته شده هم حاصل توان بچه های همین محله است .

وی همچنین به رونمایی فروشگاه اینترنتی کوریچ که با برندهای معروف صنایع دستی استان یزد و میبد همکاری دارد  ، همراه با نور افشانی فضا و اجرای برنامه هایی شاد و متنوع که شبها در مکان برگزار می شود ، نیز اشاره نمود.

علاقمندان می توانند هر روزه تا سیزده فروردین ، صبح ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و عصرها از ۱۵ الی ۲۳ از این مکان تاریخی که دارای فضایی در خور توجه است و هر روزه در مطبخ آن که به تازگی بازسازی شده ، پخت نان و غذاهای سنتی صورت می گیرد ، در جنب مسجد جامع شهیدیه بازدید فرمایند.

گفتنی است صبح امروز سرگرد مصطفی بهشتی فرمانده سپاه میبد و دیگر مسئولین این نهاد از این مکان و نمایشگاه برگزارشده در آن بازدید نمودند و قول ایجاد نمایشگاهی دائمی برای ارائه محصولات کارآفرینی را به بانوان دادند.