دکتر حفیظی در جلسه شورای سلامت شهرستان میبد :
تاریخ: ۲۲:۰۷ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
مرکز بهداشت میبد در تعطیلات نوروز، آماده ارائه خدمات بهداشتی به شهروندان است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد از آمادگی مراکز بهداشتی میبد در ارائه خدمات به شهروندان خبر داد.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میبد  ، دکتر حفیظی سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد در نشست شورای سلامت شهرستان میبد که در آخرین روزهای سال ۱۳۹۶  در محل فرمانداری برگزار شد ،  ضمن یادآوری مصوبات جلسه قبلی شورای سلامت، به برنامه های ستاد بسیج نوروزی مرکز بهداشت در ایام تعطیلات اشاره کرد و گفت: واحدهای مختلف بهداشتی مرکز بهداشت، در تعطیلات نوروز همچون روزهای عادی، آماده ارائه خدمات بهداشتی به شهروندان می باشند.

وی  واکسیناسیون اطفال، نمونه گیری تیروئید نوزادان، واکسیناسیون نوزادان تازه متولد شده، خدمات پیشگیری از هاری برای افرادی که دچار حیوان گزیدگی شده اند، بیماریابی، انجام آزمایشات، مشاوره زوجین و صدور گواهی ازدواج در حوزه بیماریها را از فعالیتهای شبکه بهداشت عنوان نمود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد افزود: بازدید مداوم از مراکز تولید و توزیع مواد غذایی و رستورانها نیز در دستور کار واحد بهداشت محیط است ، ضمن اینکه پیگیری هر گونه طغیان بیماری منتقل شده  از آب و غذا نیز از جمله برنامه های مشترک واحدهای مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط است که در کوتاهترین زمان ممکن، دنبال می شود.

دکتر حفیظی همچنین به  آمادگی مراکز خصوصی در ارائه خدمات در ایام نوروز اشاره کرد و گفت : درمانگاه امین، درمانگاه امام حسین(ع)، درمانگاه دندانپزشکی تسکین و داروخانه شبانه روزی ابن سینا در این ایام  فعال می باشند.

وی افزود: واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت با حضور مستمر در مراکز درمانی، به شکایات مردمی رسیدگی و حوزه ستادی مرکز بهداشت نیز روزانه بر عملکرد واحدهای محیطی نظارت خواهد کرد.

این مسئول در ادامه با انتقاد از عدم استقبال مدیران ادارات شهرستان  نسبت به معرفی پرسنل تحت امر خود به مراکز جامع سلامت گفت: علیرغم وجود مصوبات، برگزاری جلسات توجیهی برای رابطین ادارات و نیز انجام مکاتبات اداری مبنی بر لزوم مراجعه تمام شهروندان به نزدیکترین مرکز جامع سلامت در محل سکونت خود و تشکیل پرونده الکترونیک، متأسفانه همچنان شاهد استقبال کم رنگ کارمندان ادارات و خانواده های آنها هستیم و این در حالی است که این گروه، به لحاظ نوع و کیفیت شغلی، جزء مهمترین گروههای در معرض خطر بیماریها (بخصوص بیماریهای غیرواگیر) هستند.