تاریخ: ۹:۰۴ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
جشنی به نام جشن سوزاندن بدیها در آخرین چهارشنبه سال

دانش آموزان دبستان قرآنی مهر ایران زمین هر سال با عنایت به برگزاری چهاشنبه سوری ، جشن سوزاندن بدیها را در آخرین چهارشنبه سال برگزار می نمایند.

بام میبد : در این جشن که در محیط بیرون از آموزشگاه و پیرامون آن در میان طبیعت صورت می گیرد ، دانش آموزان در دو گروه شیطان وفرشته قرار می گیرند .

شیطان قصد فریب بچه ها را دارد ، بعد از جنگ وجدال که روی می دهد ، بچه ها به خدا پناه می‌برند و با خواندن سوره ناس فرشته ها با طنابی شیطان را به بند می کشند و بچه ها کارتهایی را که روی آن کلمات بد نوشته شده ، نظیر غیبت، تهمت و… را در آتش می اندازند و فرشته ها با کارتهای محبت، دوستی و صفات خوب اخلاقی دیگر به میان می آیند که شیطان با آمدن آنها به زمین می افتد و از بین می رود.

منصوره السادات محمودی میبدی مدیر دبستان قرآنی مهر ایران زمین هدف از این مراسم را خانه تکانی دل از هرگونه زشتی و پلیدی عنوان نمود و اینکه دانش آموزان بدانند که این رذایل اخلاقی از وسوسه شیطان هست و صفات نیک با یاد خدا و همراهی فرشته ها است .

وی افزود : بعد از آین  مراسم ، آیین سنتی چهارشنبه سوری و در آخر. دعوت از آتش نشان جهت خاموش کردن آتش و آموزش اطفاء حریق داریم که واقعا باید از مأموران آتش نشانی که هر سال زحمت می کشند و دعوت ما را می پذیرند ، تشکر کرد.